Ситуацію з “Нордом” намагаються спустити на гальмах. Справу відправили до Бердянську, де ніхто розслідувати її не збирається

28 грудня 202011:47

Управління активами здійснюється на умовах ефективності, а також збереження та збільшення їх вартості. Управління грошовими коштами є найбільш яскравим прикладом цього.

Як передає “Фактор”, про це в інтерв’ю UA.NEWS розповів начальник Південно-східного міжрегіонального управління АРМА Володимир Орлов.

“По-перше, Південно-східне МТУ АРМА двічі передало арештовані активи у вигляді грошових коштів на загальну суму в гривневому еквіваленті 9,4 млн. грн., які в подальшому були розміщені на депозитних рахунках АРМА в “Ощадбанку”. Це перший досвід передачі грошових коштів серед МТУ. До цього випадку, такі дії реалізовував лише центральний апарат.

Управління грошовими коштами припиняється зі скасуванням їх арешту судом. У такому разі АРМА перераховує відповідні кошти та нараховані за ними проценти на рахунок їх законного власника, а саме: або державі (у разі, якщо за результатами кримінального провадження застосовано конфіскацію чи спеціальну конфіскацію до вказаних коштів), або їх власнику (в інших випадках скасування арешту, окрім як у зв’язку з конфіскацією чи спеціальною конфіскацією об’єкту арешту).

Другий кейс – це передача в управління арештованих вагонів. З метою перевірки фактичного (фізичного) стану вагонів Південно-східним МТУ АРМА здійснено огляд вагонів спільно з управителем. Мали місце пошкодження вагонів та розкрадання їхніх запчастин”, – розповідає Орлов.

Як просувається ситуація щодо арештованого судна НОРД?

“Ситуацію з “Нордом” намагаються спустити на гальмах. Справу відправили до Бердянську, де ніхто розслідувати її не збирається. Хоча насправді цим мало б займатися ДБР, але у них цю справу забрали.

Під час виконання доручення щодо огляду активу судна СЧС “Норд” виявлено, що адреса зберігання не відповідає фактичному місцезнаходженню. Нами було підготовлено відповідне повідомлення до територіального управління ДБР (м. Мелітополь) і на сьогоднішній день порушено кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.366 КК України (службове підроблення – прим.авт.)

Але, в листопаді 2020 року прокуратурою у Запорізькій області направлено кримінальне провадження для подальшого розслідування до слідчого управління Бердянського ВП ГУ НП у Запорізькій області. Ми тримаємо руку на пульсі і стежимо за ситуацією”, – зазначає Орлов.