Суд в Мілані сьогодні ухвалить остаточний вердикт чи проміжне рішення у справі Марківа

3 листопада 202011:33

В апеляційному суді присяжних Мілана відбудеться вирішальне засідання щодо розгляду оскарження вироку 31-річному українському військовому Віталію Марківу.

Під час першої частини засідання у вівторок, 3 листопада, сторони обміняються репліками за підсумками судових дебатів, які завершилися 23 жовтня підсумковою промовою адвокатів захисту.

Після цього двоє суддів і шестеро присяжних засідателів зберуться в нарадчій кімнаті для обговорення подальших дій, а саме – оголосити остаточний вердикт чи проміжне рішення.

Судді мають три варіанти:

  • скасувати вирок попереднього суду в Павії і остаточно виправдати Віталія Марківа, як вимагає сторона захисту бійця та Україна;
  • підтвердити цілком і повністю вердикт суду першої інстанції, як цього просить генеральна прокуратура Мілана;
  • підтвердити вирок присяжних у Павії, але змінити формулювання злочину та скоротити термін покарання Марківа.

“У разі відмови від одного з цих варіантів суд може схилитися до четвертого, проміжного рішення: долучити до матеріалів справи нові виправдувальні докази від захисту й заслухати нових свідків або ж провести додаткове розслідування з виїздом на місце інциденту та проведенням балістичної та звукової експертиз, як просить сторона захисту”, – пише видання, наголошуючи, що за такого розвитку ситуації апеляційний процес затягнеться.

Підсумки попередніх чотирьох засідань у міланському трибуналі адвокати захисту розцінюють повністю на свою користь, оскільки генеральна прокуратура та захисники цивільних позивачів не надали жодного переконливого доказу провини солдата Марківа в інкримінованому йому злочині.

Навіть єдина перевірка (експертиза розмови підсудного у тюрмі 1 липня 2017 року), яку прокурорка вважала обов’язковою на стадії апеляції, підтвердила непричетність Марківа до факту загибелі іноземців та правдивість і послідовність його свідчень протягом процесу.

“У мене немає ілюзій, я не беруся оцінювати нині ставлення суддів, я оцінюю документи, матеріали справи, і вони абсолютно на нашу користь. Я в цьому був упевнений у Павії, впевнений і нині. Я ще більше переконаний у невинуватості Марківа після експертизи прослуханої тюремної розмови, адже обвинувачення вклало у вуста підсудного слова, яких він ніколи не говорив! Суддям і присяжним достатньо уважно вивчити наявні матеріали справи (навіть без нових доказів), щоб ухвалити рішення про виправдання солдата. Сподіваюся на них надійде просвітлення, і вони зрозуміють, що не повинні призначати будь-кого винуватцем”, – сказав у коментарі журналістам провідний адвокат захисту Раффаеле Делла Валле.

Натомість сторона обвинувачення сподівається на підтвердження вироку суду попередньої інстанції.

Головна представниця обвинувачення Нунція Чараволо наполягає на провідній ролі засудженого українського солдата в груповому вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його перекладача, російського правозахисника Андрія Миронова.

Обвинувачення представило суддям і присяжним у Мілані попередню версію трагічного інциденту. Прокурор стверджує, що підсудний Віталій Марків сам не стріляв з міномета, але він “допомагав тим, хто із них влучив, уразивши цивільних громадян, які були без зброї”.

На переконання прокуратури, український боєць, озброєний автоматом АК-74 з оптичним прицілом та маючи радіопередавачі, відіграв роль “навідника” для військових ЗСУ, які потім відкрили мінометний вогонь з позиції на горі Карачун по цивільних жертвах біля керамічного заводу на окупованій бойовиками території.

Захист наполягає на версії мінометної атаки з боку сепаратистів або ж загибелі репортерів унаслідок перехресного вогню з обох боків, коли за воєнних обставин неможливо встановити, чиї постріли смертельно уразили жертв.

Розгляд апеляційної скарги на вирок військовому, поданий його адвокатами та захисниками України, триває у міланському трибуналі від 29 вересня.