Суд у Нідерландах провів виїзне засідання у справі MH17 на місці реконструкції літака

26 травня 202116:09

Співробітники нідерландської Феміди оглянули відновлений корпус літака і визначили характер його пошкоджень.

Сьогодні, 26 травня, суд у справі про катастрофу Boeing 777 компанії Malaysia Airlines рейсом MH17 вперше провів засідання на місці реконструкції літака з уламків – на базі ВПС Нідерландів Гілзе-Реєн на півдні країни.

Співробітники нідерландської Феміди оглянули відновлений корпус літака і визначили характер його пошкоджень. Потім оцінку провели прокурори та адвокати. Формі і розміру пошкоджень фюзеляжу, кабіни екіпажу, інших частин літака було приділено особливу увагу.

Сторона обвинувачення під час судового засідання 21 травня 2021 року попросила оглянути праву та ліву частини кабіни літака рейсу MH17, щоб порівняти пошкодження. Адже, за версією нідерландських та бельгійських експертів, ракета “земля-повітря” влучила в лівий бік літака. Захист Пулатова попросив надати їм письмовий варіант затвердженого судом порядку огляду реконструкції літака.

Під час засідання суд повідомив, що повторно опитали експертів з російського концерну “Алмаз-Антей”, нідерландських та бельгійських фахівців. Це був спільний допит експертів.

Нагадаємо, Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що прямував рейсом МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), було збито в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули.

Група JIT (Joint Investigation Team, JIT), до складу якої входять прокурори і представники інших правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії та Малайзії, а також представники Євроюсту, дійшла висновку, що авіалайнер рейсу МН17 було збито ракетою серії 9M38, запущеною із самохідної вогневої установки BUK-TELAR із сільськогосподарського поля в районі селища Первомайське. Цей район на той момент перебував під контролем бойовиків.

Влітку 2018 року уряд Нідерландів зняв з України відповідальність за катастрофу MH17.

Прокурор у судових слуханнях у справі про МН17 заявив, що троє громадян Росії – Ігор Гіркін (Стрєлков), Сергій Дубинський, Олег Пулатов – і українець Леонід Харченко звинувачуються у тому, що грали керівну, організувальну і підтримувальну роль у розгортанні ЗРК “Бук”, з якого 17 липня 2014 року в небі над Донбасом було збито малайзійський літак.