“Столичний” чи “Єнакієвський”: Яка доля одного з найбільших ринків України

25 грудня 202017:40

Дореволюційні схеми, які використовував донецький клан залишилися тими ж, та й методи роботи не змінилися: рекет, побори, залякування…

Історія навколо ринку “Столичний“, який є другим за величиною оптовим сільськогосподарським ринком в Україні, являється дуже показовою, адже команда втікача Януковича в Україні все ще тримає позиції.

Таким шляхом пішов і кримінальник Юрій Іванющенко, більш відомий, як Юра Єнакіївський, у ситуації з ринком “Столичний”, який знаходиться в Києві.

Через підставну особу Іванющенка – Олександра Стельмаха, поставленого “власником”, якраз і намагалися провести злочинну схему.

Але, виникло одне “але” і на Стельмаха завели кримінальне провадження.

Юрія Іванющенка (Єнакієвського – ред.) і його поплічника Івана Аврамова (екссмотрящого по Одеській області) згадують у багатьох корупційних історіях.

Так після резонансної історії про захоплення останніми “7-ого кілометру” в Одесі, їхні прізвища засвітилися й у Києві. Цього разу в скандалі навколо ринку “Столичний”.

Уже кілька місяців під в’їзд до ринку виходять представники громадськості із закликом бойкотувати його роботу. Г

Активісти заявляють, що ринок належить Іванющенку, а курує управління його фінансами такий собі Аврамов.

Єнакіївський встановив контроль за даним об’єктом ще в 2012 році. Проте, нещодавно стало відомо, що бенефіціаром ринку – є офшорна компанія.

Таким чином на початку 2020 року Олександр Стельмах, який формально володіє мажоритарною часткою ринку, з подачі Іванющенко і Аврамова вирішив провернути старі схеми – змінити керівництво та встановити побори.

У результаті цього директором ринку став кримінальний авторитет – Рустем Абдукадиров. Останній у свою чергу почав продавати площі за чорний нал і “збивати” кошти з орендарів.

Цікаво, що на момент заснування ринку в 2019 році його власниками були 2 компанії – ТОВ “Аграрний маркетинговий центр” (77,5%) і ТОВ “Сучасні ринкові інновації” (22,5%).

А в 2012 році після того, як Янукович і Ко зажадали собі такий ласий шматок, міноритарна частка їх не цікавила, тому вони обрали власників “Аграрного маркетингового центру”. Тоді по 50% даного підприємства належали двом власникам – фізичній особі та компанії ТОВ “РАЦ” ШУВАР”.

Після отримання “пропозиції”, частки двох вищевказаних власників “Аграрного маркетингового центру” по незрозумілим причинам стали не по 50, а по 15%. Решта 70%, відповідно опинилися у британської фірми Іванющенка і Аврамова Goodlight Capital Ltd.

Вже після Майдану Іванющенко втік з країни. Відтоді він, щоб зберегти награбоване, активно переоформлював все на підставних осіб. Для розуміння Goodlight Capital Ltd спершу була записана на південноафриканських власників.

Востаннє ринок переоформили на українця Олександра Стельмаха.

стельма

Після оформлення в 2018 році формальний власник ринку “Столичний” Олександр Стельмах почав вести переговори про продаж своєї частки.

У кінці 2018 року знайшовся інвестор і сторони дійшли згоди, що Стельмах продає свою частину в ринку. Після чого останній отримав кількамільйонний аванс.

Проте, після угоди ніхто не допустив покупця до управління ринком. А про аванс Стельмах просто “забув”.

З наших джерел стало відомо, що після цієї афери “призначений” Стельмахом директор Рустем Абдукадиров почав виводити з ринку суми розміром в десятки мільйонів гривень.

Абдукадиров теж не пересічний громадянин. Востаннє він засвітився під час перестрілки в Броварах, коли група озброєних найманців влаштувала стрілянину за переділ ринку маршрутних перевезень. Куратором цієї групи якраз і був новий директор ринку Рустем Абдукадиров. Його угруповання – це спеціальний “загін” зі збору “чорної готівки” з продавців на ринку “Столичний”.

tit3

Абдукадиров є поплічником Армена Саркісяна (кримінальний авторитет “Армен Горлівський” – на фото), який за часів правління президента Януковича був учасником злочинних схем Іванющенка. Також поставляв “тітушок” на Майдан. Наразі скуповує комерційну нерухомість в окупованій Горлівці.

Наразі частка Стельмаха, а точніше Юри Єнакієвського в ринку “Столичний” зарештована судом.

Тому ми й надалі будемо уважно слідкувати за перебігом подій навколо доного об’єкту, щоб інформувати громадськість, і тримати під контролем подібні схеми, які вимивають гроші з кишень простих українців, і фінансують ворогів на Сході України.