США відправляють радника Держдепу в Україну і Польщу через “Північний потік-2”

21 липня 202108:29

Вашингтон відправляє радника Держдепу Дерека Чолле в Україну і Польщу обговорити питання “Північного потоку-2”.

Про це пише “Фактор” із посиланням на Державний департамент США.

Радник Держдепу Дерек Чолле відвідає Київ 20−21 липня, а потім — Варшаву — 21−23 липня, «щоб зміцнити стратегічну цінність відносин США з Україною і Польщею».

Чолле продовжить дипломатичні переговори з країнами з приводу низки питань, зокрема обговорить загальну стурбованість щодо трубопроводу «Північний потік-2» і енергетичну безпеку в цілому, а ще — процес реформ.

У Києві Чолле зустрінеться з високопоставленими урядовцями, щоб обговорити підтримку США зусиль України з протидії агресії Росії і подальше просування економічних і антикорупційних реформ.

Також радник Держдепу зустрінеться з представниками бізнес-спільноти для обговорення відновлення економіки України.

У Варшаві Чолле обговорить стратегічні двосторонні та регіональні питання та загальну прихильність демократичним цінностям та інституціям.

За інформацією Reuters, найближчими днями США і Німеччина оголосять про угоду, що вирішує суперечку з приводу “Північного потоку-2”. США стурбовані, що будівництво трубопроводу збільшить залежність Європи від російського газу і може позбавити Україну транзитних зборів.

Друге джерело видання повідомило, що обидві сторони близькі до угоди, яка повинна запобігти відновленню санкцій США проти компанії Nord Stream 2 AG.