США в новій стратегії з нацбезпеки заявили про тиск на РФ і Китай

4 березня 202117:30

Нова американська адміністрація представила проміжну стратегію з національної безпеки.

Як пише “Фактор” у четвер, 4 березня, документ опублікований на сайті Білого дому.

У ньому йдеться, що Росія досі грає підривну роль на світовій арені, разом із Китаєм перешкоджаючи захисту інтересів США.

Ці країни “доклали значних зусиль, щоби перевірити сильні сторони США і перешкодити нам захищати наші інтереси і інтереси союзників по всьому світу”.

Штати зіткнулися з “світом відступаючої демократії, зростаючого суперництва з Китаєм, Росією й іншими авторитарними державами”, а також науково-технічної революції, яка змінює кожен аспект життя, підкреслюється в тексті стратегії.

“Ми зробимо кроки, щоби скоротити роль ядерних озброєнь в нашій стратегії національної безпеки, одночасно гарантуючи, що наш потенціал стратегічного стримування залишається безпечним, надійним і ефективним і що наші зобов’язання по розширеному стримування перед союзниками залишаються міцними і яким Ви довіряєте. І ми будемо вести значимий діалог з Росією і Китаєм щодо нового розвитку подій в сфері військових технологій, що впливають на стратегічну стабільність”, – наголошується в документі.

Зазначається, що США не влаштовуватимуть “дорогі гонки озброєнь”, а планують активно просувати ідеї контролю над озброєннями і домагатися укладення з іноземними партнерами нових угод у цій сфері.

Сполучені Штати мають намір підтримувати боєготовність своїх Збройних сил “перед обличчям викликів”, пов’язаних з Росією і Китаєм.

“Сполучені Штати ніколи не стануть коливатися, вирішуючи, чи варто застосувати силу, якщо це необхідно для захисту наших життєво важливих національних інтересів”, — зазначається в документі.