Списати державні борги авіазаводу, продати підприємство і скасувати санкції з Росією

30 листопада 202112:54

У Харкові підписали меморандум про відновлення випуску літаків на Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві.

Для відновлення роботи Харківського авіазаводу хочуть закуповувати російські запчастини та скасувати санкції проти російських заводів.

Т.в.о. голови Харківської облдержадміністрації Олександр Скакун президент Мотор Січі – В’ячеслав Богуслаєв, голова правління приватного ФЕДу – Попов та гендиректор “Авіакомпанії Константа” Михайло Пінкевич усе ж затвердили меморандум. Отже, саме приватні підприємства стануть потенційними власниками ХАЗу.

Для цього просять списати державні борги авіазаводу, продати підприємство і скасувати санкції з Росією!

Аеродроми, злітно-посадкові смуги і навігацію хочуть в оренду на 49 років за 1 гривню в місяць.

Важливо зазначити, що гендиректора Харківського державного авіаційного виробничого підприємства Олександра Кривоконя як керівника підприємства не запрошували на підписання Меморандуму.

Один із ключових лобістів поновлення стосунків із Росією т.в.о. голови Харківської облдержадміністрації Олександр Скакун заявив, що сьогодні ХДАВП має близько 1,5 млрд грн боргів перед приватними кредиторами, близько 300 млн грн боргів із зарплати, близько 2,6 млрд грн боргів перед державою.

“Ми давно вже розглядаємо законопроєкт про приватизацію цього заводу в комітетах парламенту. Ми вже на фінальній стадії, і я впевнений, що найближчим часом цей законопроєкт уже буде винесений у залу для голосування. Мені б хотілося та нашим партнерам, щоб цим законом був списаний державний борг, який становить 2,6 млрд грн. Якщо парламентарії підуть нам назустріч, розглянуть цей закон, ми будемо мати підприємство, яке буде виставлено, згідно з чинним законодавством, на приватизацію, в якій можуть брати участь будь-які кандидати. Це можуть бути іноземні компанії, внутрішні компанії. Наші колеги готові брати участь у цьому конкурсі”, – зазначив Скакун.

Варто наголосити, що за матеріалами журналістських розслідувань під час російсько-української війни ПАТ “Мотор Січ” через російські підприємства, якими володіє, один із підписантів меморандуму, В’ячеслав Богуслаєв, попри заборону на експорт до Російської Федерації товарів військового призначення та подвійного використання з метою їх військового кінцевого використання Російською Федерацією, продовжує постачати деталі для літаків і гвинтокрилів Збройних сил РФ.

І тут президент Мотор Січі В’ячеслав Богуслаєв озвучує свій план: “Для цього потрібно напружити СБУ, вашу обласну і центральну, і РНБО. Більше того, ми звернулися до Президента України з проханням, щоб зняли санкції з 23-ьох підприємств із Росії. Потрібно домовлятися про наші непорозуміння, які в нас відбуваються в політиці та кормити народ!”

Т.в.о. голови Харківської облдержадміністрації Олександр Скакун, який відверто підіграє таким сепаратистським діям, зазначив, що потенційні інвестори переконують: інакше ніяк, ми – краще, ніж якісь там американці.

Відсутність, під час підписання меморандуму, таких ключових фігур як гендиректор Харківського державного авіаційного виробничого підприємства Олександр Кривоконь, т.в.о. голови облдержадміністрації Олександр Скакун пояснив так: “Нащо їх відривати від роботи?”

Гендиректор Харківського авіазаводу Олександр Кривоконь вважає, що покупцям потрібен Завод технічного обслуговування та ремонту авіаційної техніки (ТОРА) та земля. Її у Харківського авіазаводу 260 га в лісопарковій зоні, яка вважається елітним районом Харкова.

hgapp

Проте, замість керівництва ХАЗу і Укроборонпрому запросили голову профспілки авіазаводу Михайла Погорєлова, друга місцевих представників ОПЗЖ.

А ось Голова облради Тетяна Єгорова-Луценко виступила категорично проти відновлення стосунків із країною-агресором: “Я вважаю, що в нас не непорозуміння між країнами, я вважаю, що в нас війна. Тому якщо експерти мають різну думку, що необхідно долучати саме представників Російської Федерації, або є можливість їх не долучати, то моя позиція – необхідно зробити все для того, щоб їх не долучати”.

У свою чергу редакція видання “Фактор” звернулася з відповідним запитом до СБУ щодо оцінки дій і проросійських заяв т.в.о. голови Харківської облдержадміністрації Олександра Скакуна і президента Мотор Січі В’ячеслава Богуслаєва, які пролунали у Харківській обласній раді 29 листопада 2021 року під час заходу під назвою “меморандум про відновлення випуску літаків на Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві”.