Справа Порошенка: Суд втретє збирається на засідання, щоб обрати запобіжний захід політику

8 липня 202010:35

У середу, 8 липня, Печерський районний суд Києва втретє збереться на засідання, щоб обрати запобіжний захід п’ятому президенту України Петру Порошенку.

Початок засідання заплановано на 11:00.

Суд уже збирався 18 червня та 1 липня, проте щоразу в розгляді питання оголошували перерву. Порошенко обидва рази був присутній на засіданнях разом зі своїми адвокатами, родиною та однопартійцями. На його підтримку також збиралися акції протесту біля будівлі Печерського райсуду в центрі Києва.

Запобіжний захід Порошенку обирають в межах справи, по якій Офіс генерального прокурора оголосив йому підозру 10 червня. Політику закидають тиск на керівника Служби зовнішньої розвідки у 2018 році (нібито Порошенко таким чином домігся призначення першим заступником глави СЗР Сергія Семочка).

Спочатку прокуратура наполягала на арешті Петра Порошенка на період досудового розслідування — з можливістю внесення застави в розмірі 10 млн грн. Однак 18 червня прокурори попросили суд змінити клопотання, наполягаючи тепер на запобіжному заході у формі особистого зобов’язання (замість арешту).

Про особисте зобов’язання для Порошенка просять на термін розслідування справи — він закінчувався 10 липня, однак за клопотанням прокуратури Печерський суд продовжив розслідування до 11 жовтня 2020 року.

Запобіжний захід лідеру Європейської солідарності обирає скандально відомий суддя Сергій Вовк. Саме він у 2012 році виніс обвинувальний вирок Юрію Луценку, а у 2019-му прийняв рішення на користь Андрія Портнова, задовольнивши його позов на 7 млн грн до Міністерства юстиції та Державного казначейства (за шкоду, нібито завдану репутації Портнова).

Однак на засіданні 18 червня адвокати Порошенка заявили, що не проситимуть про відвід судді Вовка.