Сірий кардинал області і друг Яроша. Що відомо про львівського забудовника Керницького

12 січня 202213:10

Виконавчий комітет Львівської міської ради дозволив нове будівництво багатоквартирних житлових будинків у районі Під Голоском попри встановлений мораторій.

Дане рішення підтримали всі члени виконкому на засіданні в п’ятницю, 10 грудня 2021 року. Текст рішення вже підписаний міським головою і оприлюднений на сайті міськради.

Мова йде про комунальну ділянку площею 0,75 га неподалік озера Стосіка в районі Під Голоском. Містобудівні умови дозволять тут будівництво багатоповерхівок з громадськими приміщеннями та підземним паркінгом.

Стосіка Керницький

Ділянку разом із вже виданими містобудівними умовами та обмеженнями обміняють на іншу ділянку. Це 0,6 га на вул. Малоголосківській, які належать компанії ТОВ “Лінтер-Пласт”. Обмін роблять для розширення території майбутньої школи.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Друг Яроша та бізнес-партнер Злочевського хоче збудувати багатоквартирний будинок біля Винниківського лісопарку і парку Погулянка в Львові

Проєкт рішення щодо видачі містобудівних умов та обмежень на Під Голоском не опублікували в порядку денному засідання, який згідно з регламентом виконавчого комітету Львівської міської ради оприлюднюють за три дні до засідання.

У кінці сумнозвісного засідання головний архітектор Львова Антон Коломєйцев озвучив це питання. При цьому назвав лише кадастровий номер ділянки, без назви району. Важливо зазначити, що без будь-якого обговорення всі присутні члени виконкому підтримали забудову.

Сам виконком порушив мораторій на будівництво житла в районі Під Голоском, який запровадив у травні 2020 року. Це рішення ухвалили після протестів мешканців щодо проблем з інфраструктурою. Кілька років виконком регулярно дозволяв нові багатоповерхівки на Під Голоском, хоча там не було жодної інфраструктури.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Поплічник Дмитра Яроша львівський бізнесмен Тарас Керницький облаштує офіси в будівлі історичної пам’ятки біля Оперного театру

Наразі в районі Під Голоском забудовник “Нова Оселя” завершує будівництво дитячого садочка на 350 дітей, але цього недостатньо.

Дозвіл на зміну зонування у районі житлового району Під Голоском, що в Шевченківському районі Львова, дали на сесії восени 2020-го, а закупівлю послуг на розробку провели лише в червні цього року. Зміни досі не затверджені, а відтак мораторій на видачу нових житлових МУО ще діє.

Компанія “Лінтер-Пласт” стала власницею ділянки на вул. Малоголосківській в грудні 2020 року. У січні 2021 року ділянку виставляли на продаж за $800 тис.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Колишній помічник нардепа Дмитра Яроша та соратник регіонала Миколи Злочевського забудовує Львів

Львівська компанія зареєстрована 2016 року. Спеціалізується на торгівлі паливом, рудами, металами та промисловими хімічними речовинами. Володіють фірмою три власники – Наталія Дема, Володимир Вовк та Борис Сторчай.

Найбільша частка компанії, а саме 89%, належить юристці з Винник Наталії Демі. Вона є власницею низки підприємств, зокрема будівельного ПП “Інвест-Буд-Сервіс” та готелю “Маестраль” (ТОВ “Маестраль”) на вул. Олени Степанівни, 31 у Львові. Крім того, Дема давно співпрацює з відомим львівським бізнесменом та президентом ТОВ “Укренерго” Тарасом Керницьким. Її телефон зазначено в контактних даних ФОП Керницький Тарас Любомирович. Вона також є директором газовидобувної компанії бізнесмена “Інгазко”.

ТОВ “Інгазко” засновано у вересні 2015 року. Статутний капітал 52 737 400,00 грн. Місто реєстрації – Львів. Керівник – Дема Наталія. Кінцеві бенефіціарні власники: Керницький Тарас (50%, через АТ ЗНВКІФ “Флетчер”), Іськович Володимир (35%, через ТОВ “Вестсол”), Шиманський Назарій (15%, через ТОВ “Ронаб”).

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Хто стоїть за Миколою Злочевським в Україні

Тарас Керницький очолює ТОВ “Укренерго” (компанія здійснює спільну інвестиційно-виробничу діяльність з видобування природного газу на Гуцулівському родовищі, що на Івано-Франківщині) і однойменну групу, до якої входять 8 компаній.

Щодо компаній-надрокористувачів, то спільно зі Злочевською Анною і Злочевською Каріною Керницький Тарас контролює ТОВ “Надрагаз” (спецдозвіл №5352 на видобування газу, нафти і конденсату родовища Гуцулівське). Окрім цього, пан Керницький значиться як контролер 25% капіталу ТОВ “Вест-Газ-Плюс” (спецдозвіл №4948 на ГВ + ДПР з подальшим видобуванням нафти і газу родовища Прирічне).


Нагадаємо, що з 2014 по 2016-ий рік Тарас Керницький був членом Проводу “Правого сектора”. Тоді Керницький неодноразово намагався блокувати роботу Державної служби геології та надр України через різні акції протесту, встановлював намети під державною будівлею та заводив “своїх” у Наглядову раду держоргану.