Швейцарська компанія запустить в труби поршень, щоб перевірити стан українських газопроводів

22 лютого 202120:55

Компанія ROSEN Europe B.V., що входить до складу швейцарської ROSEN Group, проведе внутрішньотрубне діагностування магістральних газопроводів України.

Угоду з ROSEN Europe B.V. підписало ТОВ “Оператор ГТС України”.

Про це пише “Фактор” з посиланням на ОГТСУ.

“Компанія ROSEN – один зі світових лідерів з надання послуг з діагностики газопроводів, і наше партнерство має на меті підвищення надійності та безпеки експлуатації української газотранспортної системи”, – зазначив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.

Угода передбачає обстеження до кінця 2024 р понад 4,5 тис. кілометрів магістральних газопроводів діаметром 1400 мм.

Загальна його вартість – 6,44 млн євро.

У компанії відзначили, що внутрішньотрубне діагностування з використанням інтелектуального поршня ROSEN дозволить провести діагностику стану металу і зварних з’єднань магістральних газопроводів. Останній раз внутрішньотрубне діагностування попередній оператор ГТС виконував в 2009 році.

Послуги будуть надаватися в три етапи. Перший етап – це польові роботи, під час яких буде проведено очищення лінійної частини магістральних газопроводів внутрішньотрубними очисними поршнями і діагностування різними методами. На другому і третьому етапах після аналізу результатів діагностування будуть надані попередній і заключний звіти відповідно. Результати діагностування дозволять виявити приховані дефекти на газопроводах і, відповідно, визначити пріоритети в ремонтних роботах.

Внутрішньотрубне діагностування передбачає запуск всередину газопроводу спеціального діагностичного обладнання з високою роздільною здатністю – діагностичного пристрою (поршня), який рухається в потоці газу, що транспортується.

Поршень має навігаційні модулі, які забезпечують визначення координат осі газопроводу і в комплексі з GPS-маркерами визначають просторове положення виявлених дефектів. Таким чином в електронному журналі фіксується інформація про місце дефектів газопроводу із зазначенням характеру аномалії – дефекти основних труб, зварних швів або геометрії.