Шум нічого не доводить. Як Федерація профспілок, народивши звичайне яйце, клопочеться так, ніби вона знесла невелику планету

17 вересня 202112:50

“Дізнавшись правду, неможливо її забути. Не можна добровільно повернутися в темряву або осліпнути, одного разу прозрівши. Такі речі незворотні!”

Дана публікація є продовженням аналізу 30-літнього спору між Україною та Федерацією профспілок (щодо правонаступників загальносоюзних громадських організацій колишнього СРСР:

1. Федерація профспілок – пустилася берега;

2.  Службова недбалість на мільярди: Як Федерація профспілок привласнила понад 200 об’єктів нерухомості і чому держава не може отримати їх у власність;

3. 787 мільйонів рублів за санаторії в Криму;

4. Категорія не справжності.

Останнім часом ЗМІ переповнені заявами окремих профспілкових діячів про скасовані арешти з об’єктів Федерації профспілок України та ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», про боротьбу останніх, перемоги та “правду”, яка завжди перемагає.

Такі публікації, є нічим іншим, як свідченням, що окремі профспілкові діячі, невтомно сумуючи за корумпованою радянською системою та не полишаючи марних спроб повернути Україну в її прогниле комуністичне минуле, знову і знову намагаються  підтримувати наратив про групу обраних, які успадкували щось та десь, і звісно у законний спосіб «ну раз вони так кажуть», а якась «держава рейдер» намагається позбавити останніх численних об’єктів нерухомості, які безумовно та беззастережно належать Федерації профспілок.

Слід нагадати, що в наших попередніх публікаціях ми з’ясовували, як в 1990 році народ України потрапив в революційний момент, самовизначення та проголошення незалежної держави, та як в таких умовах маніпулятори (окремі службові особи Федерації незалежних профспілок) отримали можливість вичинити те, що зараз більшістю громадян сприймається як неможливе або навіть немислиме; користуючись тяжкими обставинами привласнити загальнодержавне майно в особливо великому розмірі не на підставі міжнародних норм про самовизначення народів, а просто на підставі документів, складених і підписаних громадянами громадських організацій, не наділеними владою, представницькими повноваженнями тощо, у формі та спосіб, не визначений законодавством…

На сьогодні стан справ у 30-літньому спорі між Державною та Федерацією профспілок (щодо правонаступників загальносоюзних громадських організацій колишнього СРСР) наступний:

02 серпня 2021р. Печерський районний суд міста Києва, розглянувши матеріали справи №757/41024/21-к, відмовив у відкритті провадження за скаргою ТОВ «БЦ «Майдан Плаза», яке сподівалось скасувати постанову прокурора ОГП від 09.07.2021р. про відмову у задоволенні клопотання Товариства про закриття кримінального провадження та зобов’язати прокурора ОГП закрити кримінальне провадження №12020000000000878, свідченням чого є ухвала суду, розміщена в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Зазначене кримінальне провадження заважає  ТОВ “БЦ” Майдан Плаза”, оскільки ще в 2015р. останнє уклало з Федерацією профспілок інвестиційний договір, положеннями якого були закріплені зобов’язання компанії за повним фінансування ремонту всіх приміщень Будинку Союзів. Загальна сума інвестицій компанії в ремонт приміщень Будинку Профспілок, які залишалися в Федерації професійних спілок Україна і не переходили у власність інвестора, склала понад 170 млн гривень.

В свою чергу Федерація профспілок замість повернення коштів передало ТОВ “БЦ” Майдан Плаза” частину Будинку Профспілок на Майдані Незалежності 2, тобто державного майна, втягнувши згадане Товариство в тривалі суперечки з правоохоронними та судовими органами, про, що більш детально повідомлялось у публікації в Економічній правді «Стало відомо, чому заарештували Будинок Профспілок».

Доречи, окремі профспілкові лідери, досі намагаються переконати усіх, що Будинок Профспілок було начебто відбудовано за членські внески простих профспілковців…

03 червня 2021р. Печерський районний суд м. Києва, розглянувши матеріали справи №757/21164/21-к, відмовив у задоволенні клопотання Об`єднання профспілок, організацій профспілок у м. Києві «Київська міська рада профспілок» про скасування арешту у кримінальному провадженні, та залишив дійсним (чиним) арешт від 03 листопада 2020 року у кримінальному провадженні №12020000000000878, зокрема на нежилі будівлі та споруди, загальною площею 1171,4м2, розташовані: м. Київ, Паркова дорога, 18 (Труханів острів); 2382м2, розташовані: м. Київ, Паркова дорога, 28; 438,7м2 розташовані: м. Київ, площа Контрактова, 10, свідченням чого є ухвала суду, розміщена на сайті ЄДРСР.

09 вересня 2021р., Печерський районний суд м. Києва, розглянувши матеріали справи №757/38318/21-к, знову відмовив Київській міській раді профспілок у скасуванні арешту зазначеного вище майна, свідченням чого є ухвала суду, з якою можна ознайомитись також в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Згадуючи про ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», слід зазначити, що 12 серпня 2021р. колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду, розглянувши матеріали справи №757/28468/21-к, залишити без задоволення апеляційну скаргу ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» а ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 31 травня 2021р., – без змін, свідченням чого є ухвала суду в Єдиному держреєстрі судових рішень.

Слід відзначити, що згаданою ухвалою від 31 травня 2021р. було заборонено ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» здійснювати будь-які дії, в тому числі купівлю-продаж, міну, дарування, тощо, з передачі права власності на адміністративний корпус №8, А-2, розташований у Львівській області, м. Моршин, вул. Джерельна, 5а.

Як убачається із наданих до суду апеляційної інстанції матеріалів судового провадження, Головним слідчим управлінням ДБР за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020000000001387, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.07.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 15 ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 367, ч. 5 ст. 191 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що неналежне виконання Головою Фонду державного майна України своїх службових обов`язків та системне ігнорування вимог ст.ст. 2, п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про Фонд державного майна України» в частині відсутності належного контролю у сфері організації та проведення приватизації державного майна, відчуження державного майна, передачі державного майна в оренду та користування, повернення у державну власність державного майна, що було приватизоване, відчужене або вибуло з державної власності з порушенням законодавства, призвело до відчуження об`єктів нерухомості, які перебували в управлінні Федерації професійних спілок України (ЄДРПОУ 00014479), ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» (ЄДРПОУ 02583780), ПрАТ «Укрпрофтур» (ЄДРПОУ 02605473) та є державною власністю.

Так, у період з 1992 року по теперішній час службові особи ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», ПрАТ «Укрпрофтур», Федерації професійних спілок України, діючи за попередньою змовою групою осіб із невстановленими під час досудового розслідування особами, умисно, бажаючи збагатитись за рахунок чужого майна, здійснюють відчуження курортно-оздоровчих, спортивних та інших державних комплексів, які перебувають у їхньому відданні, без погодження із Фондом державного майна України, що призводить до нанесення матеріальної шкоди (збитків) державі в особливо великих розмірах.

Під час проведення досудового розслідування встановлено, що першим етапом злочинного механізму є підготовка членами правління ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» та ПрАТ «Укрпрофтур» звернення до Федерації професійних спілок України (далі ФПСУ) про надання дозволу на реалізацію земельних ділянок, будівель чи споруд, попередньо визначених об`єктів нерухомого майна, що перебувають в управлінні зазначених юридичних осіб.

Після цього працівниками Департаменту корпоративних прав та майна ФПСУ готується проект постанови президії ФПСУ про відчуження окремих об`єктів нерухомого майна із пропозиціями щодо об`єктів нерухомості, які планується продати нібито через офіційні торги.

Разом з тим до вказаного проекту постанови на адресу членів постійної комісії ради ФПСУ з майнових питань готується пояснювальна записка, в якій міститься інформація про об`єкт нерухомості, що готується до відчуження, а також його характеристика (фінансово-господарський стан), інформація про наявні борги та інші фінансові зобов`язання.

З метою затвердження постанови про відчуження об`єктів нерухомості скликається президія ФПСУ, до якої входить керівництво ФПСУ, а також як члени (з правом голосу) керівники членських організацій та регіональних осередків ФПСУ.

Після винесення постанови президії ФПСУ, наглядовою радою ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» або ПрАТ «Укрпрофтур» скликається зібрання (засідання правління), на якому остаточно затверджується рішення щодо реалізації визначеного майна.

У ході проведення допитів, в межах вказаного кримінального провадження встановлено, що службові особи «Укрпрофтур», є учасниками схеми із незаконного відчуження державного майна. Відповідно до схеми, спершу описується ганебний стан об`єкта, проводиться його занижена оцінка підконтрольними експертами для того, щоб покупець офіційно здійснив мінімальну оплату, так як іншу частину попередньо обумовленої суми коштів покупець передає службовим особам «Укрпрофтур», після чого здійснюється реалізація майна.

Крім того, службові особи «Укрпрофтур» отримують неправомірну вигоду від процедур відмови ПрАТ «Укрпрофтур» від використовуваних ними земельних ділянок з подальшою їх передачею до органів місцевого самоврядування; неправомірну вигода за передачу майна товариства в оренду іншим особам; керівники всіх дочірніх підприємств здійснюють перерахування «данини» у вигляді грошових коштів на особисті банківські рахунки.

Так, починаючи з 1992 року по теперішній час лише ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» незаконно оформлено право власності на 102 об`єкти нерухомості. Рішення про видачу свідоцтв про право власності приймали органи місцевого самоврядування (виконавчі комітети, сільські та селищні ради, міські ради та інші) за місцем розташування нерухомого майна, за письмовим зверненням представників вищезазначених юридичних осіб.

Також, ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» без погодження із Фондом Держмайна України було передано до статутних фондів суб`єктів господарювання, комунальної власності, громадських та релігійних організацій за період з 01.01.1994 по 01.01.2021 – 161 об`єкт нерухомості, а всього відчужено 330 таких об`єктів.

Загалом через суди повернуто у власність держави 83 об`єкти нерухомості, які в подальшому рішенням Кабінету Міністрів України передано у віддання іншим органам державної влади, а деякі об`єкти реалізовано Фондом держмайна України на аукціонах.

У ході проведення слідчих (розшукових) дій отримано інформацію про те, що під час реалізації ДП «Київська міська курортна бальнеолікарня» (ЄДРПОУ 02140024), що за адресою: м. Київ, вул. Попудренка, буд. 34, застосовані відпрацьовані незаконні механізми відчуження майна, яке перебуває на утриманні у Федерації професійних спілок України та має невизначений правовий статус. За наявними даними, неофіційна сума реалізації зазначеного лікувального-оздоровчого закладу становить близько 74 млн грн., а кошти, отримані від вказаної протиправної діяльності, розподілені за домовленістю між службовими особами ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» та ФПСУ.

Також відчужено земельну ділянку та будівлі, які розташовані на ній, за адресою: м. Київ, вул. Максимовича, буд. 6, яка має розмір 0,5708 га. (ціна угоди 270 тис. доларів США, згадана сума у 15 разів менша ніж ринкова вартість та становить близько 3,5 млн доларів США).

Крім того, ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» (код ЄДРПОУ 02583780) на праві приватної власності належить майновий комплекс санаторій «Жовтень» (м. Конча-Заспа, Столичне шосе, 27 км), адреса: м. Київ, Столичне шосе, будинок Б\Н, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1574991480000.

67459896_1072589183131619_4884460009871638528_o

За інформацією Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, право власності на майновий комплекс – санаторій «Жовтень», реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1574991480000, зареєстровано 12.06.2018 за ОСОБА_1, яке без її відома та по підроблених документах оформлено державним реєстратором Київської філії комунального підприємства «Реєстрація нерухомості та бізнесу» у місті Києві.

До речі, приміщення санаторію «Жовтень», були арештовані ще 15 грудня 2020 року в рамках кримінального провадження за № 62019100000001170, свідченням чого є ухвала Печерського районного суду міста Києва у справі №757/55388/20-к.

19 серпня 2021р. колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду, розглянувши матеріали справи №757/36784/21-к, залишив без задоволення апеляційну скаргу ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» а ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 12 липня 2021 року, – без змін, свідченням чого є ухвала суду в Єдиному реєстрі судових рішень.

Слід відзначити, що згаданою ухвалою від 12 липня 2021р. було задоволено клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора та накладено арешт, із забороною відчуження та розпорядження, на нерухоме майно:

 • м. Одеса, Фонтанська дорога, будинок 165;
 • м. Одеса, Фонтанська дорога, будинок 163; м. Очаків, вулиця Курортна, будинок 35-10;
 • м. Очаків, вулиця Курортна, будинок 35-12;
 • м. Очаків, вулиця Курортна, будинок 35-11;
 • м. Очаків, вулиця Курортна, будинок 35-13;
 • Мукачівський р., с. Карпати, вулиця Без назви, будинок 1;
 • м. Очаків, вулиця Курортна, будинок 35-5;
 • м. Очаків, вулиця Курортна, будинок 35-6;
 • м. Очаків, вулиця Курортна, будинок 35-7;
 • м. Очаків, вулиця Курортна, будинок 35-9;
 • м. Очаків, вулиця Курортна, будинок 35-8;
 • Закарпатська обл., Хустський р., с. Шаян, вулиця Санаторна, будинок, 1;
 • Закарпатська обл., Хустський р., с. Шаян, вулиця Санаторна, будинок, 1″Б”;
 • м. Очаків, вулиця Курортна, будинок 35;
 • м. Моршин, вулиця Джерельна, будинок 5а;
 • м. Білгород-Дністровський, смт. Затока, вулиця Приморська, будинок 123-В;
 • м. Очаків, вулиця Будівельників, будинок 9 готель “Роксолана”;
 • м. Очаків, вулиця Курортна, будинок 35-2;
 • м. Очаків, вулиця Курортна, будинок 35-4;
 • м. Очаків, вулиця Курортна, будинок 35-3;
 • м. Очаків, вулиця Курортна, будинок 35-1;
 • м. Ірпінь, вулиця Мінеральна, будинок 2;
 • м. Хмільник, вулиця Курортна, будинок 2Л;
 • м. Одеса, вулиця Лиманна, будинок 152;
 • Закарпатська обл., Свалявський р-н., с. Поляна, вулиця Європейська, будинок 12а;
 • м. Одеса, вулиця Лиманна, будинок 170;
 • Хмільник, вулиця Курортна, будинок 2;
 • земельні ділянки місця розташування: кадастровий номер: 0510900000:00:004:1494;
 • м. Одеса, вулиця Бернардацці, будинок 4/6;
 • Дніпропетровська обл., Новомосковський р., с. Орлівщина, вулиця Лісна, будинок 32;
 • м. Ужгород, вулиця Фединця, будинок 7;
 • Закарпатська обл., Мукачівський р., с. Синяк, вулиця Без назви, будинок 1;
 • Закарпатська обл., Свалявський р-н., с. Поляна, вулиця Курортна, будинок 1а;
 • Закарпатська обл., Свалявський р-н., с. Поляна, вулиця Духновича, будинок 104;
 • Закарпатська обл., Свалявський р-н., с. Солочин, вулиця Без назви, будинок 1а;
 • Одеська обл., м. Білгород-Дністровський, смт. Затока, вулиця Приморська, будинок 62;
 • Одеська обл., м. Білгород-Дністровський, смт. Затока, вулиця Приморська, будинок 63;
 • Закарпатська обл., Хустський р-н., с. Шаян, вулиця Санаторна, будинок, 1.

Матеріали кримінального провадження №42020000000001387 серед іншого містять відомості про те, що під час здійснення досудового слідства зібрано матеріали, які вказують, що службові особи правоохоронних органів, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для себе, діючи в супереч інтересів служби та за попередньою змовою групою осіб із керівництвом ПрАТ “Укрпрофоздоровниця”, ПрАТ «Укрпрофтур» у невстановленому законом порядку сприяють відчуженню майна, що перебуває на балансі у Федерації професійних спілок України, та яке перебуває у державній власності (правова позиція, щодо правового статусу майна загальносоюзних громадських організацій колишнього союзу РСР висловлена у постановах Верховного Суду від 30.01.2019 у справі №916/3171/15, від 22.01.2019 у справі №5024/1403/2011, від 23.05.2018 у справі № 5010/276/2012-П-3/10-9/61, від 10.05.2018 у справі №17/5007/98/11, від 21.03.2018 у справі №5002-22/3237-2011, від 21.03.2018 у справі №910/27026/14, від 07.02.2018 у справі № 32/5009/5385/11, від 20.02.2019 у справі №916/1689/17).

P.S. “На підставі вище наведеного, злочинний шлях деяких службових осіб Федерації профспілок аж ніяк не схожий на священну війну за добро та справедливість, а заяви у ЗМІ про боротьбу та перемоги ФПУ над Державою є лише відлунням відчаю та страху перед неминуче наступаючим майбутнім.

Окремі профспілкові лідери всупереч можливостям будували, купували та споживали. Вони оточили себе ілюзією матеріального благополуччя. Віддавали і обманювали, прогризаючи шлях наверх, в прагненні придбати вищу нагороду, перевагу над іншими людьми.

Згаданих профспілкових діячів роз’їдає хвороба. Як кислота, вона підступає до їх горла, залишаючи після себе лише гіркоту. Вона вразила майже всіх керівників ФПУ. Вони досі заперечують її існування та будуть заперечувати і надалі, поки одного разу їх тіло не повстане проти розуму, викидаючи з себе крик: «Я дуже не здоровий!».

Фахівці з ненасильницької, процесуальної протестної діяльності переконані, що злочинно закривати очі на правду, бо лише визнавши, що ти хворий, можна сподіватися на зцілення…”

ВОЛОДИМИР ПОТЬОМКІН

Фахівець з ненасильницької, процесуальної протестної діяльності