Шмигаль доручив Мінкультури вивчити питання про передання костелу св. Миколая в Києві римсько-католицькій громаді

14 вересня 202115:05

За попередніми оцінками, загальний кошторис протиаварійних робіт у костьолі має становити 75 мільйонів гривень.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив Міністерству культури та інформаційної політики вивчити питання про передання костелу святого Миколая в Києві римсько-католицькій громаді. Про це він заявив під час сьогоднішньої пресконференції.

“Було моє комплексне доручення, і там серед інших заходів був пункт із дорученням міністру культури опрацювати питання можливості передання костелу римсько-католицькій громаді”, – сказав Шмигаль.

Прем’єр зазначив, що це питання буде обговорюватися, як і питання подальшої комплексної реставрації костелу.

Водночас міністр культури Олександр Ткаченко в ефірі телеканалу “Україна 24” заявив, що благодійники перерахували вже 15 млн гривень на реставраційні роботи.

“По-перше, ми дуже вдячні тим, хто відгукнувся для того, щоб зібрати кошти на реставрацію. Але хотів би наголосити за всієї поваги до зусиль тих людей, які перерахували вже близько 15 млн гривень на протиаварійні роботи в костелі, левова частка коштів буде державна”, – каже міністр.

За його словами, за попередніми оцінками, загальний кошторис протиаварійних робіт має становити 75 млн гривень.

“Вийшов відповідний указ президента, який нас зобов’язує зробити негайні роботи щодо поновлення собору, і тільки після того, як проведемо протиаварійні роботи, будемо розв’язувати всі інші нагальні питання, пов’язані з костелом. Сьогодні вже буде збиратися група спільна, і міністерства, і людей, які зголосилися надати кошти, і представників католицької громади. Об’єкт – він вже був у реставрації, але через тендерні процедури реставрація затяглася. Сьогодні також ця пожежа поставила питання щодо спрощення проведення тендерних процедур, тому що цих тендерних тролів треба позбуватися. Нам для цього потрібні якісь нові важелі, а не тільки ці, які наразі використовуються”, – підсумував міністр.


Нагадаємо, 3 вересня в столиці сталася пожежа в костелі св. Миколая. За попередніми висновками, займання в органі стало причиною пожежі.

Глава МВС повідомив про відкриття кримінального провадження за порушення правил пожежної безпеки.