Щоденне зменшення запасів вугілля на складах ТЕС може спровокувати загальносистемну аварію

4 лютого 202115:00

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, здійснює перевірки теплових електростанцій на предмет забезпечення паливом.

Про це пише “Фактор” з посиланням на регулятора.

“Ситуація із запасами вугілля на складах теплових електростанцій залишається критичною. Щоденне зменшення запасів вугілля загрожує стабільній роботі енергоблоків ТЕС. Це може спровокувати виникнення загальносистемної аварії в об’єднаній енергосистемі України та введення в дію графіків аварійного припинення електропостачання споживачам”, — йдеться в повідомленні.

За даними НЕК Укренерго, станом на 31 січня запаси палива на складах ТЕС з листопада 2020 року зменшилися у 5,7 разів — до 436,8 тис тонн. 48% запасів вугілля зосереджено лише на двох станціях — Луганській та Слов’янській ТЕС.

Регулятор 25 січня ухвалив рішення провести позапланові невиїзні перевірки ТОВ ДТЕК Східенерго, АТ ДТЕК Дніпроенерго, АТ ДТЕК Західенерго, ПАТ Центренерго та ПАТ Донбасенерго щодо забезпечення теплових електростанцій необхідним резервом відповідного палива для роботи в опалювальний період 2020−2021років.

“Згідно з пунктом 40 Ліцензійних умов з виробництва електричної енергії, теплові електростанції зобов’язані мати необхідні резерви відповідного палива. У разі виявлення порушень за результатами перевірок НКРЕКП застосує до відповідних суб’єктів господарювання санкції в рамках чинного законодавства”, — додали в НКРЕКП.