Що буде з цінами на картоплю

26 липня 202107:52

Через проливні дощі, які пройшли в другій половині липня на більшій частині території України, урожай картоплі зіпсувався, а місцями почав гнити прямо на полях.

Тому фермери змушені знижувати ціни на картоплю.

“Якість картоплі різко погіршилася. Особливо постраждали виробники південних областей країни, зокрема Херсонської області, там картопля почала гнити прямо на полях”, — зазначають експерти EastFruit.

На сьогоднішній день українські виробники картоплі змушені мало не щодня переглядати ціни на свою продукцію, щоб хоч якось продати урожай.

Зараз продається в основному непридатна для зберігання картопля, який виробникам потрібно збути якомога швидше. При цьому попит помітно знизився — споживачів часто не влаштовує зовнішній вигляд картоплі.

Зокрема, оптові виробники з Херсонської області пропонують картоплю по 3−4 грн/кг. Фермери інших областей, де урожай картоплі більш прийнятної якості, також знижують ціни. На сьогоднішній день картопля надходить у продаж в середньому по 4−7 грн/кг, що в середньому на 16% дешевше, ніж до злив.

“Більшість українських фермерів сходяться на думці, що ціни на картоплю навряд чи зростуть до кінця серпня, поки не приступлять до збирання врожаю картоплі, яка придатна для зберігання”, — зазначають аналітики.