СБУ заблокувала активи 174 “контрабандних” компаній із санкційного списку РНБО

5 липня 202114:51

Служба безпеки України заблокувала активи 174 компаній, які потрапили під санкції Ради нацбезпеки й оборони за ймовірний зв’язок із контрабандною діяльністю.

Про це пише “Фактор” із посиланням на СБУ.

“20 підприємствам, до яких застосовано санкції, зупинено дію дозволів на брокерську діяльність, п’ятьом – зупинено дозволи на експлуатацію митних складів, а три підприємства виключено з переліку місць доставки”, – зазначається в повідомленні.

У відомстві нагадують, що саме СБУ подала пропозиції РНБО щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) у межах боротьби з системною контрабандою.

“Лише у першому півріччі за матеріалами СБУ накладено 18,7 млн грн штрафів за контрабанду, а 1,08 млрд грн – сума додаткового мита, яке порушники мають сплатити до Держбюджету”, – зазначають у Службі безпеки.

Окрім того, в першому півріччі 2021 року СБУ виявила порушень митних правил і в межах 53 досудових проваджень вилучила предметів контрабанди на загальну суму 207,6 млн грн. Серед предметів контрабанди – зброя, заборонені речовини, деревина, культурні цінності тощо.

Зокрема, СБУ запобігла контрабанді культурних цінностей до ЄС, організованій групою контрабандистів, які переправляли “товар” іноземним замовникам через міжнародний поштовий сервіс, вказуючи у деклараціях недостовірну інформацію. Правоохоронці вилучили колекцію предметів старовини на майже 1 мільйон доларів США.

Крім того, було викрито членів злочинної організації, які займалися незаконним придбанням, видобутком, переробкою та збутом бурштину до країн Близького Сходу та Східної Азії.

Під час проведених 67 обшуків у Києві, Рівненській та Київській областях було вилучено: понад 1 тонну бурштину-сирцю; майже 500 кг готових виробів з бурштину; 130 тис. доларів США та 30 тис. євро готівкою; мобільні термінали із встановленим спеціальним програмним забезпеченням для продажу “елітного бурштину”; 40 мотопомп із пожежними рукавами тощо.

Окрім того, СБУ розпочала 33 досудові розслідування щодо корупції на митницях. Про підозру повідомлено 40 особам, серед яких – в.о. начальника та начальник управління забезпечення протидії митним правопорушенням Східної митниці, начальник МП “Лисичанськ” і його заступник тощо.