СБУ ліквідувала проросійську ботоферму на Прикарпатті, яка генерувала фейки

26 липня 202113:22

Служба безпеки України в Івано-Франківській області звітує, що ліквідувала потужну ботоферму, яка виконувала завдання замовників з РФ.

Про це пише “Фактор” із посиланням на пресцентр української спецслужби в понеділок, 26 липня.

“Організував її місцевий житель, спеціаліст з інформаційних та телекомунікаційних технологій. Тільки від початку року він використав для реєстрації фейкових аккаунтів майже 12 тисяч SIM-карток українських та російських мобільних операторів”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що ботоферма працювала, здебільшого, у соцмережах, месенджерах та електронних гаманцях.
Замовниками послуг були, в основному, клієнти з РФ – вони використовували її “потужності”, коли потрібні були масштабні спотворення реального стану речей.

“В основному, це “накрутка” кількості переглядів, вподобань, коментарів у соціальних мережах та відеохостингах. “Розрахунки” велися в рублях”, – підкреслили в СБ.

Під час обшуків за місцем реального мешкання організатора ботоферми, виявлено та вилучено SIM-шлюзи, комп’ютерне та інше спеціалізоване телекомунікаційне обладнання та майже три тисячі SIM-карток операторів мобільного зв’язку.

Наразі тривають слідчі дії.

Після завершення експертиз планується оголосити організатору оборудки про підозру у несанкціонованому втручанні в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що передбачено ст. 361 Кримінального Кодексу України.