Ринок “Столичний”: Як Юра Єнакієвський “віджав” 37 га в Києві

22 грудня 202010:30

Угруповання Іванющенка — відомого кримінального авторитета на прізвисько “Юра Єнакіївський”, наближеного до втікача Януковича встановило контроль над ринком “Столичний”, який знаходиться на Кільцевій дорозі в Києві.

Столичний” – оптовий ринок площею 37 га, де продають овочі та фрукти, м’ясо, молочні й інші харчові продукти, а також квіти.

столичний

Даний об’єкт є другим за величиною оптовим сільськогосподарським ринком в Україні.

Не дивно, що схемщики Єнакієвського поклали око на такий ласий шматок землі.

Не зрозуміло й те, як офіційно розшукуваний українською правоохоронної системою Єнакієвський продовжує “віджимати” бізнеси в українців.

Тому ветерани російсько-української війни вийшли на акцію протесту під стіни ринку.

Активісти оголосили про безстрокову акцію протесту та закликали бойкотувати роботу ринку “Столичний”.

Історія із захопленням даного об’єкта починається в 2012-ому році. Тоді у війнах за ринок були організовані підпали в яких загинуло близько 4 людей.

Так на початку 2020-ого року Олександр Стельмах, який формально володіє мажоритарною часткою ринку, з подачі Іванющенка та Аврамова вирішив провернути схему, одним з елементів якої стала зміна керівництва ринку на “своїх людей”.

У результаті директором “Столичного” був поставлений “авторитет” – Рустем Абдукадиров. Рустем відразу почав наводити свої порядки: рекет орендарів і продаж орендних площ за “чорний нал”.

Тож, повернемося в далекий 2012-ий…

Характерно для часів Януковича, до власників прийшли та сказали: “… або переписуєш підприємство на нас, або готуйся до серйозних неприємностей”.

Важливо зазначити, що на момент заснування ринку його власниками були 2 компанії – ТОВ “Сучасні ринкові інновації” (22,5%) і ТОВ “Аграрний маркетинговий центр” (77,5%).

Коли в 2012-ому році члени угруповання поклали око на ринок, міноритарна частка їх, звичайно ж, цікавила мало, тому “об’єктом уваги” вони вибрали власників “Аграрного маркетингового центру”. На той момент по 50% цієї фірми належали двом власникам – фізичній особі та компанії ТОВ “РАЦ “ШУВАР”.

Після отримання “пропозиції”, частки двох вказаних власників “Аграрного маркетингового центру” стали не по 50, а по 15%. Решта 70% – опинилися в британської фірми Юрія Іванющенка і Аврамова “Goodlight Capital Ltd”. Таким чином, вони “віджали” собі частку 54,25%.

Якщо переглянути звітність, то побачимо, що на цій компанії “висів” борг в кілька сотень євро людям, які, фактично, переписали на неї ринок.

Після подій на Майдані Іванющенко втік з України. Після цього він активно намагався приховати свої бізнеси від українського правосуддя. Компанія Goodlight Capital Ltd, яка володіла “Столичним”, спершу була записана на південноафриканських власників. Якийсь час Іванющенка і його компаньйонів така ситуація влаштовувала, це ускладнювало правоохоронцям можливість дістатися до його активів.

І тут цікаво, що записавши власниками південноафриканців, вони позбавляли себе ходу, щоб на місці розпоряджатися своєю часткою в “Столичному” та інших підприємствах, які контролювала компанія Goodlight Capital Ltd. Тому вже в 2018-ому році знову відбулося переоформлення “Goodlight Capital Ltd”. Компанію, з подачі Івана Аврамова, оформили на людину з українською пропискою – Олександра Стельмаха, з метою зробити його “своїм” у Києві.

Після оформлення в 2018-ому році ,”власник” ринку “Столичний”, Олександр Стельмах почав вести переговори про продаж “своєї” частки.

У кінці 2018-ого року сторони дійшли згоди, що Стельмах продає свою частку в “Столичному”. Були підписані відповідні юридичні документи. Після чого Стельмаху був виплачений багатомільйонний аванс.

Замість того, щоб, згідно з досягнутими угодами допустити покупця до управління ринком (на той момент покупець вже придбав частку міноритарного акціонера “Сучасні ринкові інновації” – 22,5% ринку “Столичний”) – ставленик Іванющенко і Аврамова на початку 2020-ого року взяв і звільнив все попереднє керівництво ринку. При цьому відмовився виконувати домовленості про продаж частки.

стельмах

Після цього новопризначене керівництво, очолюване директором Рустемом Абдукадировим, почало виводити з ринку величезні суми в розмірі десятків мільйонів гривень.

Про Абдукадирова:

Не всі ще забули кримінальні війни в Броварах, коли група озброєних людей влаштувала стрілянину за переділ ринку маршрутних перевезень. Куратором цієї групи й був новий директор ринку Рустем Абдукадиров. Найманці з його угруповання являють собою спецзагін зі збору “чорної готівки” з продавців на ринку “Столичний”.

Рустем є поплічником Армена Саркісяна – “Армен Горлівський”, який за часів правління Януковича був замішаний в злочинних схемах Юрія Іванющенка, возив “тітушок” на Майдан, а зараз скуповує комерційну нерухомість в окупованій Горлівці.

Правоохоронні органи вже порушили провадження проти кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи ТОВ “РСГП “СТОЛИЧНИЙ” Стельмаха Олександра Григоровича. Розслідування перебуває в активній фазі. Частка Стельмаха-Іванющенка-Аврамова в “Столичному” арештована судом.