Робота в Польщі для українців: що пропонують, скільки платять та як оформити документи

2 серпня 202108:10

Працювати за межами України прагне дедалі більше і більше наших громадян.

Традиційно найпопулярнішою серед українських заробітчан є Польща, де, за останніми даними, нараховується близько 1,5 мільйонів українських трудових мігрантів.

Традиційно для студентів найбільш актуальними є сезонні роботи у вільний від навчання період. Найбільш популярними вакансіями наразі є збір ягід, овочів та фруктів і робота у сфері надання послуг, а також робота на складі.

Оскільки останнім часом, особливо під час пандемії, дуже популярними стали логістичні послуги, то для студентів є варіанти роботи пакувальників та кур’єрів.

Для студентів, які хочуть працювати постійно у вільний від навчання час, пропонують роботу у сфері готельно-ресторанного бізнесу та продажів:

– бармени;
– офіціанти;
– хостес;
– бариста;
– продавці.

Як отримати запрошення для роботи в Польщі:

дозволом на роботу в Польщі є робоча віза, яка видається на підставі офіційного запрошення роботодавця. Існує два шляхи отримання запрошення: від майбутнього роботодавця або у посередника;
видавання та оформлення запрошення ініціює роботодавець. Запрошення на роботу — це документ, який підтверджує, що роботодавець чи компанія зацікавлені у наймі іноземного громадянина;
запрошення оформлюється польським роботодавцем для конкретної фізичної особи, і підтверджує, що зазначена особа буде офіційно працевлаштована на зазначений час на певному місці з фіксованим окладом.

Це один з найголовніших документів, необхідних для оформлення робочої візи в Польщу. Ініціатором процесу оформлення запрошення майже завжди є роботодавець. Саме він має звернутися до Управління Праці (Urząd Pracy) за місцем реєстрування підприємства і заповнити заяву встановленого зразка.

Заробітні плати у Польщі, звісно, не такі високі як, наприклад, у Німеччині, Чехії, Фінляндії, Італії чи Португалії, однак порівняно з українськими – на порядок вищі, що і приваблює наших громадян.

Так, за інформацією рекрутингових агенцій, іноземні працівники можуть отримувати у Польщі від 550 до 900-1200 євро на місяць. Рівень заробітків залежить від спеціальності, досвіду роботи та регіону. Таким чином, середні зарплати фахівців певних сфер в Польщі приблизно такі:

– співробітники сфери інформаційних технологій – 1700-2000 євро;
– старший медичний персонал – 1300-1700 євро;
– водії-далекобійники, міжміський водій – 800-1700 євро;
– економічні спеціальності – 1000 євро;
– будівельники – 700-1000 євро;
– слюсарі, муляри, столяри та електрики – 600-700 євро;
– фрезерувальники – 700-1000 євро;
– співробітники кухні – 640 євро;
– касири в супермаркетах та продавці – 500-600 євро;
– прибиральниці та молодший персонал сфери обслуговування – 500-600 євро.