Рівень смертності від Covid-19 в Україні до вересня 2021 року може досягти від 54 тис. до 70 тис. випадків, – KSE

13 липня 202116:40

За словами глави Центру економіки здоров’я KSE, на сьогодні ситуація із захворюваністю в Україні стабільно задовільна.

В Україні до вересня 2021 року рівень смертності від Covid-19 може досягти від 54 тис. до 70 тис. випадків. Про це заявив керівник Центру економіки здоров’я KSE Юрий Ганиченко, передає “Фактор“.

“У липні-вересні ми очікуємо більшого зростання в смертності (від 54 тис. до 70 тис. із початку пандемії), навіть у разі спалаху. Водночас спалаху ми очікуємо уже цього літа” – сказав Ганиченко.

Він зауважив, що на сьогодні ситуація із захворюваністю в Україні стабільно хороша. Добові госпіталізації продовжують падати на 10% за тиждень, кількість пацієнтів із COVID-19 скорочується на 15% за тиждень, а середньодобова смертність загалом в Україні вийшла на рівень літнього плато 2020 року й становить 17 померлих за добу.

Проте за словами керівника Центру економіки здоров’я KSE, наразі велику загрозу становить зростання захворюваності в країнах Європи, а тому необхідно пришвидшити темпи вакцинації.

“За останній тиждень темпи вакцинації в Україні зросли на чверть. У середньому вакцинують 81 тис. осіб за добу. Цей тренд має прискорюватися: для вакцинації 70% населення до кінця 2021 року необхідно робити втричі більше щеплень (близько 250 тис. за добу)”, – додав він.

У KSE зазначили, що вакциновані туристи з України (будь-якою доступною у країні вакциною) можуть відвідати понад 20 європейських країн. Зокрема, за вакцинацією в’їзд дозволений в Австрію, Естонію, Іспанію, Ісландію, Нідерланди, Словенію, Угорщину і Швейцарію.