Рейтинг міст України за зручністю для роботи і проживання ІТ-спеціалістів

15 лютого 202112:49

Найбільш зручними для роботи та проживання ІТ-спеціалістів є невеликі міста на заході України — наприклад, Івано-Франківськ, який очолив рейтинг.

Але для побудови ІТ-кар’єри, схоже, все-таки потрібно мешкати у великих містах, а точніше — у Києві.

Про це пише “Фактор” з посиланням на дослідження DOU.UA.

“На перші позиції в рейтингу вийшли міста середнього розміру, потіснивши міста-мільйонники. Великі міста мають такі переваги, як хороший розвиток ІТ-сфери, високі зарплати ІТ-спеціалістів, велику кількість вакансій та ІТ-компаній, багато профільних заходів. Також у них кращі можливості для освіти та краща медицина. Проте в інших сферах помітно кращі показники мають міста середнього розміру. Насамперед це стосується цін, зокрема на нерухомість, зручності пересування містом, екологічної ситуації та рівня злочинності”, — сказано в дослідженні.

Доходи та можливості для кар’єри в ІТ:

у цій категорії як за статистичними даними, так і за опитуванням ІТ-спеціліастів у топі три міста — Київ, Харків, Львів;
найгірша ситуація з можливостями в ІТ у Кропивницькому, Херсоні та Сумах.

Вартість життя:

у цій категорії Київ, безумовно, програє іншим українським містам. За Києвом за вартістю життя йдуть Одеса, Дніпро і Львів;
найнижча вартість життя у Хмельницькому, Івано-Франківську і Сумах. Для порівняння: вартість однокімнатної квартири у Києві та Івано-Франківську відрізняється майже утричі — $ 47 тис. проти $ 17 тис.

Міста, які забезпечують своїм жителям найкращі можливості для поїздок в умовах пандемії: Київ, Харків, Львів, Одеса. Щодо думки ІТ-спеціалістів, то найбільше задоволені транспортним сполученням мешканці Києва та Львова. Щодо зручності переміщення містом, то з велоінфрастуктурою все погано по всій Україні, окрім Вінниці. Загалом Вінниця у цій категорії посіла перше місце з високими оцінками зі всіх пунктів. Погані дороги й затори — проблема не тільки Києва, а й Чернівців, Одеси, Херсона та Львова.

Найкомфортнішим містом для проживання назвали Вінницю. Київ у цій категорії посів лише 13-те місце. Медицина найкраща у Києві. А ось далі йде Івано-Франківськ. У місті доволі високі показники щодо кількості лікарів та лікарняних ліжок.