Рада врахувала побажання Зеленського і знову відновила роботу ВККС

13 липня 202111:21

Згідно з правками Зеленського, “Вища кваліфікаційна комісія суддів України вважається повноважною за умови призначення до її складу не менше одинадцяти членів, щонайменше шість із яких призначені з числа суддів або суддів у відставці”.

Верховна Рада повторно ухвалила законопроект № 3711-д про судову реформу з пропозиціями президента України Володимира Зеленського. “За” проголосували 305 нардепів.

Зазначимо, що відповідний закон парламент ухвалив 29 червня.

Президент зазначив, що закон містить положення, які не узгоджуються між собою. Абзацом сімнадцятим пункту 16 розділу І Закону передбачено, що рішення першого складу Конкурсної комісії є ухваленим, якщо за нього проголосували не менше ніж чотири члени Конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями. Водночас згідно з абзацом двадцятим зазначеного пункту Закону рішення Конкурсної комісії ухвалюється, якщо за нього проголосували не менше ніж чотири члени Конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями та двоє запропоновані Радою суддів України”.

Зеленський запропонував залишити пункт, згідно з яким рішення першого складу Конкурсної комісії є ухваленим, якщо за нього проголосували не менше ніж чотири члени Конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями.

Також згідно з правками Зеленського, “Вища кваліфікаційна комісія суддів України вважається повноважною за умови призначення до її складу не менше одинадцяти членів, щонайменше шість із яких призначені з числа суддів або суддів у відставці”.