Рада ухвалила закон про вимоги до органічного виробництва. До 1 січня 2024 року, дозволитять суб’єктам господарювання реалізовувати сільськогосподарську продукцію як органічну та використовувати напис “органічний продукт”

14 липня 202115:20

“За” проголосували 315 нардепів.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні та в цілому законопроєкт № 5440 про вимоги до органічного виробництва. “За” проголосували 315 нардепів.

Документом пропонується:

– тимчасово, до 1 січня 2024 року, дозволити суб’єктам господарювання реалізовувати сільськогосподарську продукцію як органічну та використовувати напис “органічний продукт” у власних назвах продуктів та торговельних марках, а також – позначення та написи “органічний”, “біодинамічний”, “біологічний”, “екологічний”, “органік” та/або будь-які однокореневі та/або похідні слова від цих слів з префіксами “біо-“, “еко-” у разі наявності у них чинного сертифіката, виданого органом іноземної сертифікації;

– тимчасово, до 1 січня 2022 року, визнати зазначених суб’єктів господарювання виробниками органічної сільськогосподарської продукції для цілей Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України”.

Зазначається, що прийняття законопроєкту усуне загрозу колапсу на ринку органічної продукції та кормів, який може мати негативні наслідки для економіки держави та надасть можливість отримання українськими виробниками державної підтримки у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції.