Рада схвалила реформу Антимонопольного комітету

8 лютого 202110:29

АМКУ отримає окремих держуповноважених, які будуть займатися виключно оскарженнями тендерних закупівель.

Верховна Рада ухвалила в другому повторному читанні законопроект №3132 про вдосконалення роботи Антимонопольного комітету, що передбачає впровадження у відомстві інституту уповноважених з розгляду скарг у сфері державних закупівель. “За” проголосували 245 народних депутатів.

“Цей законопроєкт — перший крок у комплексній антимонопольній реформі. Він розділяє функції АМКУ в конкурентній політиці і як органу оскарження в державних закупівлях”, — розповіла автор законопроекту, заступник голови парламентського комітету з питань економічної політики Роксолана Підласа, представник фракції Слуга народу.

Як зазначено в пояснювальній записці, законопроект окремо визначає повноваження АМКУ як органу оскарження у державних закупівлях і передбачає створення Комісії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель. Вона має складатися, як мінімум, з трьох держуповноважених комітету з розгляду таких скарг.

“Фактично зараз держуповноважені АМКУ замість розслідування антиконкурентних змов займаються оскарженням тисяч тендерів і розбираються, хто і як закупив молоко для шкіл. Це важлива функція для того, щоб державні кошти використовувалися ефективно, але в усьому світі оскарженням тендерів займається окрема палата або окремий орган, а не уповноважений антимонопольного органу”, — пояснила Підласа.

Таким чином, після вступу закону в силу АМКУ отримає окремих держуповноважених, які будуть займатися виключно оскарженнями тендерних закупівель, додала вона.