Рада підвищила стипендії дітям-сиротам: скільки отримуватимуть

15 липня 202011:01

Верховна Рада на позачерговому засіданні проголосувала за підвищення стипендій дітям-сиротам.

За законопроєкт №2013 “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”, проголосував 351 народний депутат.

Про це пише “Фактор” з посиланням на ВРУ.

У статті 8 Закону України “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” було передбачено виплату підвищеного на 50% розміру стипендії та щорічної допомоги в розмірі трьох місячних стипендій для придбання навчальної літератури.

“У порушення статті 22 Конституції України Законом України від 06.12.2016 №1774 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” було вилучено зазначені норми і передбачено, що Уряд буде визначати розміри цих виплат”, – йдеться у пояснювальній записці.

Законопроєктом пропонується встановити дітям-сиротам виплату стипендії у підвищеному розмірі не менше 150% прожиткового мінімуму на одну особу та щорічної грошової допомоги на придбання навчальної літератури дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.

Нагадємо, розмір прожиткового мінімуму в Україні – 2027 грн, тобто мінімальна стипендія таким дітям буде на рівні 3 040 грн.