Питання поставок американського газу через Польщу вирішиться протягом року

16 вересня 201908:57

Зараз є можливість поставляти американський скраплений газ через польський LNG-термінал в Свіноуйсьце в Україну, але обсяги поставок будуть не такими великими. Що стосується великих обсягів і будівництва додаткової інфраструктури (інтерконнектора на кордоні України і Польщі), питання вирішиться протягом року.

Про це розповів секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк.

“Не перший рік Україна намагається знайти варіанти з диверсифікації поставок газу. І один з логічних варіантів – це поставки через польський LNG-термінал в Свіноуйсьце. Так, велися переговори і раніше. Мені складно коментувати чому, але вони не дуже, скажімо так, успішно просувалися. Але ситуація змінилася. У нас були зустрічі і в Брюсселі на початку року ще до перемоги на виборах президента Зеленського, з міністром енергетики [США] Ріком Перрі, де ми це проговорили. Пізніше була зустріч з президентом Польщі, де також проговорили це між нашими президентами. Тобто, пішов такий поштовх співпрацювати”, – сказав Данилюк.

За його словами, активна позиція США і Польщі дозволила в кінці серпня в Варшаві підписати відповідний тристоронній меморандум про постачання американського скрапленого газу в Україну.

“Меморандум ставить крапку в тому, як ми працюємо. Технічні питання потрібно пропрацювати на експертному рівні. Щоб не було гри, чиїм коштом це робиться (будується додатковий інтерконнектор – Авт.). Зараз нам потрібно знайти оптимальну модель цих поставок газу в Україну з точки зору часу і вартості”, – підсумував Данилюк.