Путін прокоментував введення військ РФ у Казахстан, пригадавши Майдан

10 січня 202213:29

Президент Росії Володимир Путін назвав події в Казахстані “агресією міжнародного тероризму” і згадав у цьому контексті Майдан.

Про це він заявив у понеділок, 10 грудня, під час онлайн-саміту Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) в понеділок, 10 січня, пояснюючи введення військ у Казахстан.

“Братська для нас країна, учасниця ОДКБ, зіткнулася з безпрецедентним викликом своєї державності, цілісності та суверенітету. Загроза для казахстанської державності була викликана аж ніяк не стихійними акціями протесту з приводу цін на пальне, а тим, що ситуацією скористалися деструктивні внутрішні і зовнішні сили. Ті люди, які виступали через ситуацію на газовому ринку, це люди. А ті, хто взяв у руки зброю та нападав на державу, це зовсім інші люди. І мають інші цілі. При цьому активно застосовувалися властиві “майданам” технології силової інформаційної підтримки, використовувалися добре організовані та керовані групи бойовиків, у тому числі терористів, що очевидно пройшли підготовку в таборах за кордоном. Їх напад на Казахстан став актом агресії”, – заявив Путін, якого цитує “Лівий берег”.

“Ми спостерігаємо агресію міжнародного тероризму. Звідки взялися ці банди озброєних людей, які пройшли підготовку в закордонних центрах і мають досвід бойових дій у гарячих точках планети”, – додав він.

“Ми розуміємо, що події в Казахстані – не перша і далеко не остання спроба втручання ззовні у внутрішні справи наших держав. І ухвалені по лінії ОДКБ ясно показали, що ми не дозволимо розкачувати ситуацію у нас вдома та не дамо реалізувати сценарій так званих “кольорових революцій”, – наголосив Путін.