“ПриватБанк” оприлюднив рішення кіпрського суду про стягнення з Коломойського і Боголюбова 5,5 млрд доларів

24 листопада 202110:36

Рішення суду було опубліковано у всеукраїнських газетах “Голос України”, “День” і “Факти і коментарі”, що за кіпрським законодавством вважається врученням позову відповідачам.

АТ КБ “ПриватБанк” оприлюднив рішення Окружного суду м. Лімасола (Кіпр) за позовом про стягнення з колишніх власників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова 5,5 млрд дол. як відшкодування збитку.

“19 листопада 2021 року “ПриватБанк” опублікував повідомлення у всеукраїнських газетах “Голос України”, “День” і “Факти і коментарі” про виконання наказу кіпрського суду від 15 червня 2021 року і відповідно до Гаазької конвенції про вручення за кордоном судових і позасудових документів у цивільних або комерційних справах”, – йдеться у повідомленні ПриватБанку.

Згідно з кіпрським законодавством, публікація таких повідомлень у друкованих засобах масової інформації України є доказом вручення Коломойському позову, ініційованого “ПриватБанком” на Кіпрі.

18 грудня 2019 року “ПриватБанк” подав новий позов до суду Кіпру з метою відшкодування збитку в розмірі 5,5 млрд дол. США у зв’язку зі схемами, що мають всі ознаки шахрайства і відмивання коштів і які, як вважає банк, були реалізовані його колишніми власниками – паном Ігорем Коломойським і паном Геннадієм Боголюбовим, одним з колишніх посадових осіб – Тимуром Новіковим, і двома кіпрськими компаніями – PrimeCap (Cyprus) Limited і Duxton Holdings Limited.


Нагадаємо, “ПриватБанк” націоналізували в грудні 2016 року. Він був визнаний неплатоспроможним. Для порятунку фінустанови державі довелося докапіталізувати “ПриватБанк” на 115 млрд грн.

29 березня поточного року Національне антикорупційне бюро України оголосило в розшук колишнього голову правління “ПриватБанку” Олександра Дубілета. На початку червня Вищий антикорупційний суд України заочно заарештував Дубілета.

У серпні “ПриватБанк” передав Ігорю Коломойському, Геннадію Боголюбову і В’ячеславу Карташову ізраїльський позов на 600 млн доларів через газету “Голос України”.