Прихильники Трампа обіцяють $50 тисяч за дані про інформатора, який написав скаргу на розмову із Зеленським

1 жовтня 201909:34

Два прихильника президента США Дональда Трампа пообіцяли $50 тисяч за надання даних про особу інформатора, який написав скаргу на телефонну розмову з Володимиром Зеленським.

Про це йдеться в заяві адвоката “інформатора” Ендрю Бакая, повідомляє ВВС.

“На жаль, ми очікуємо, що в подальшому ситуація буде погіршуватися, і ставати для нашого клієнта ще більш небезпечною”, – зазначив він.

Адвокат нагадав, що раніше була оприлюднена аудіозапис, на якій чути, як Трамп вимагає від підлеглих дізнатися, хто написав скаргу.

Тоді президент США також натякнув на практику страти шпигунів, яка існувала в минулому: “Ви ж знаєте, що ми робили в старі часи, коли були розумними? Шпигуни, зрада — ми боролися з цим трохи по-іншому, ніж робимо це зараз”.

Ці слова Трампа викликали занепокоєння у Ендрю Бакая.

“Події минулого тижня посилили нашу стурбованість тим, що особистість нашого клієнта буде розкрита і це завдасть йому шкоди”, — йдеться в заяві адвоката.

На даний момент також відомо, що інформатору надали федеральний захист, оскільки він побоюється за свою безпеку після погроз на його адресу.

Раніше Трамп заявив, що хоче зустрітися з людиною, яка подала на нього скаргу після телефонної розмови із Зеленським.

26 вересня комітет з розвідки Палати представників США опублікував скаргу співробітника американської розвідки на телефонну розмову президента Дональда Трампа з президентом України Володимиром Зеленським.

Скарга була розсекречена після публікації Білим домом стенограми цієї бесіди.

Згідно з розшифровкою розмови, Трамп просив Зеленського відновити розслідування щодо компанії Burisma, з якою пов’язаний син Джо Байдена Хантер. Фактів прямого тиску на Зеленського в документі немає.

Після скандалу навколо розмови Трампа із Зеленським спікер Палати представників Ненсі Пелосі оголосила про запуск процедури імпічменту Дональда Трампа за ймовірний тиск на президента України.