Прогноз курсу долара від українських банкірів: скільки коштуватиме гривня влітку

25 травня 202110:58

Банкіри очікують зміцнення гривні принаймні до середини літа, коли вона коливатиметься в межах порівняно вузького коридору 27,25-27,5 грн за долар США, що зумовлено сезонними чинниками.

“За нашими прогнозами, тренд на зміцнення гривні триватиме до кінця літа, і в цьому часовому проміжку курс коливатиметься в діапазоні 27,0-27,8 грн за долар США”, — повідомив директор департаменту казначейства “Ідея Банку” Ярослав Кабін.

За його словами, зміцнення гривні зумовлено падінням економіки внаслідок локдауну, скороченням імпорту та падінням доходів населення.

“Крім того, світові ціни на українські сировинні ресурси перебувають на дуже високих рівнях, що сприяє збільшенню експортного виторгу на тлі падіння імпорту”, — додав він.

Радник голови правління “Кредитвест банку” Василь Невмержицький також очікує курс у межах 27-28 грн до кінця літа.

“Стратегічно все говорить про те, що в найближчі два-три місяці гривня й далі зміцнюватиметься. Ціни на сировинні товари залишаються стабільно високими (…) Повноцінний запуск великої приватизації, ринок землі, активізація бізнес-процесів — усі ці чинники дають підстави прогнозувати подальше зміцнення гривні. Утім, не вважаю, що ми зможемо повернутися до рівня нижче ніж 27 гривень за долар США”, — зазначив банкір.

Більше новин про валюту є в нашому телеграм-каналі Finance_ukr.

Його думку поділяє начальник департаменту персональних банківських послуг Укрсиббанку Ігор Левченко. Він прогнозує зміцнення курсу до літа до 27-27,2 грн за долар США за умови, що НБУ не почне утримувати курс гривні, що зміцнюється, через викуп надлишку валюти на міжбанку.

Він зазначив, що міцна національна валюта не завжди є вигідною державі на тлі зростання світової інфляції.

Подібну думку висловив і менеджер із макроекономічного аналізу “Райффайзен Банку Аваль” Сергій Колодій. Експерт очікує на незначну подальшу ревальвацію гривні з огляду на баланс ризиків і прогнозує, що влітку долар США переважно торгуватиметься в діапазоні 27,0-27,5 грн.

Директор департаменту ризик-менеджменту Акордбанку Микола Войтків зауважив, що додатковим чинником підтримки курсу гривні є відкриття ринку землі з 1 липня.

Банкіри зазначили, що зміцнення курсу гривні в травні було пов’язано з податковими виплатами та сприятливою кон’юнктурою. На зміцнення курсу гривні цього тижня вплинула виплата квартальних податків бізнесом до 20 травня.

“Зокрема, цього тижня проходив період квартальних податкових платежів, який зазвичай характеризується активізацією продажу іноземної валюти. Оскільки останні тенденції валютного ринку відповідають нашим очікуванням, ми зберігаємо незмінним прогноз середньорічного обмінного курсу у 2020 році на рівні 28 грн за долар США”, — сказав начальник аналітичного відділу “Альфа Банку” Олексій Блінов.

Усі погоджуються з тим, що ринок налаштований на зміцнення гривні з огляду на прогнози припливу іноземних інвестицій за різними напрямками — від ринку землі та великої приватизації до прямого фінансування проєктів.