Профспілкове майно: гроші на економічний паспорт, а не в кишені

14 січня 202216:01

Влада має намір спрямувати всі надходження та прибутки від державного майна на так званий економічний паспорт юних українців, позбавивши цих коштів функціонерів ФПУ.

Про це в інтерв’ю інформаційному агентству “Об’єктив” заявила голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, член фракції “Слуга народу” Галина Третьякова.

“Пройшло вже 30 років нашої незалежності, але статус привласненого (Федерацією – ред.) майна досі не врегульовано. Багато було порушено справ Генеральною прокуратурою за каденції попередніх урядів, і прокуратура звітує про відкриття таких справ більше ніж 300, а ФПУ так і не передало жодної копійки за використання майна до бюджету України. А це майно належить народу України. Більше того, жодних нормативних документів щодо інвентаризації цього майна впродовж 30 рокі не складалося, а Фонди держмайна таку також ініціативу не запроваджували”, – зазначила вона.

Парламентар підкреслила, що чинна влада налаштована змінити ситуацію саме на користь населення.

“Президентом подано законопроект про економічний паспорт українця, юного українця, дітей, які народжені у 2019 році, і яким буде йти накопичення коштів до 18 років. І саме від використання майнових комплексів йтиме прибуток та накопичення. Погодьтеся, не маленька сума 10 тисяч доларів, і досягнувши повноліття, дитина отримує суму, якою вона може розпоряджатися як забажає. Наші діти повинні бути конкурентно-спроможними в цьому нелегкому світі і на міжнародному ринку праці в тому числі. З‘явилася можливість наповнювати прибутком від використання цих майнових комплексів такого економічного паспорту українця”, – сказала Галина Третьякова.

Разом з тим, вона зауважила, що в Верховній Раді стурбовані інформацією про численні порушення у діяльності ФПУ та карними справами щодо керівників структур, що входять до ФПУ.

“Навколо “Укрпрофтуру” відбувається резонанс (…) голова профспілки Стрілець та заступник голови ФПУ Саєнко підозрюються в розкраданні майна”, – підкреслила очільниця комітету.