Прес-сніданок “Навіщо Україні Закон про лобіювання?” (Репортаж)

11 жовтня 201713:30

Журналісти “Фактора” відвідали прес-сніданок, де відбулася профільна дискусія щодо закону про лобіювання. У заході взяли участь відомий адвокат Олександра Павленко, народний депутат Мустафа Найєм, громадський діяч Карл Волох та інші експерти. 

“Серед основних переваг даного законопроекту: прозорість, легалізація інструментів лобіювання, зобов’язання чиновника зустрітись з тими організаціями, які не побоялись зареєструватись як лобістські ” – заявила фундатор першої української програми для бізнесу про GR Олександра Павленко.

Експерти вважають, що лобісти допомагають громадськості сформулювати запити відкрито і транспарентно. Контролювати їх діяльність будуть профільні громадські організації.

“Лобістські структури стануть не лише законними, але й підзвітними. Так само будуть звітувати державні органи, які контактують з лобістами”, – повідомив експерт Олександр Чабаненко.

22426132_1686418601371163_1211313198_o

“Ми маємо розуміти, що лобіювання – це не корупція. Це правові законні механізми впливу, які існують в усіх розвинених країнах. Завдання регуляторної політики у цій сфері – відкрити інформацію про те, хто впливає, як впливає, за які кошти і на які сфери впливає. Це все буде відображено в реєстрі” – повідомив директор Інституту професійного лобіювання і адвокасі Денис Базилевич.

Законодавець також пропонує ввести адміністративну і кримінальну відповідальність за проплачену агітацію/акцію.