Південнокорейський телеканал вибачився за зображення Чорнобиля під час представлення України на відкритті Олімпіади

26 липня 202109:24

Південнокорейський телеканал MBC попросив вибачення за використання некоректних зображень для представлення країн під час відкриття літніх Олімпійських ігор-2020 у Токіо.

Зокрема, Україну телеканал представив зображенням Чорнобильської катастрофи. Фотографію Дракули журналісти використали для Румунії, піцу для Італії і лосося для Норвегії.

Як пише Guardian, для деяких країн канал підібрав дивні зображення, для інших – стереотипні: спортсменів Великої Британії супроводжували фотографією королеви, а Сальвадор, де криптовалюта є законним платіжним засобом, – символом біткойна.

Деякі зображення, як і те, що було обране для представлення України, викликали критику.

Маршаллові острови були представлені як “колись ядерний полігон для Сполучених Штатів”. Спортсменів Гаїті супроводжував коментар “політична ситуація затьмарена вбивством президента”, а Сирії – що вона відома “підземними ресурсами”, а також, що “громадянська війна там триває вже 10 років”.

Після негативної реакції в соціальних мережах телеканал вибачився.

“Недоречні зображення та підписи були використані для деяких історій. Ми просимо вибачення в країн, зокрема в України, і в наших глядачів”, – йдеться у повідомленні MBC.