Пів мільярда або арешт: суд обрав запобіжний захід ексзаступнику МОУ часів Порошенка у справі про постачання техніки

12 липня 202114:32

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід підозрюваному у справі про постачання військової техніки низької якості, колишньому заступнику міністра оборони України генерал-лейтенанту ЗСУ Ігорю Павловському.

Йдеться про арешт на 60 діб із альтернативою внесення застави в майже 500 млн гривень.

“Те, що й всі очікували, суд повністю задовольнив клопотання прокурорів. Застосував заставу, відмовив у задоволенні клопотання щодо взяття на поруки в тому числі і Героїв України і народних депутатів України. Вирішив, що ця застава є можливо, як забезпечення виконання покладених на нього обов’язків. Ну, на жаль, я вважаю, що це рішення є політичним”, – заявив адвокат Ростислав Кравець.

За його словами, розгляд апеляційного рішення можливий не раніше 18 липня, але сторона захисту вже почала готувати апеляцію та скаргу до ЄСПЛ.

“Рано чи пізно, за це рішення будуть нести відповідальність. Звичайно, ми негайно підготуємо апеляційну скаргу, питання тільки, що суд виготовить повний текст рішення, я так зрозумів – 15 липня. Тобто, навіть якщо ми сьогодні подаємо апеляційну скаргу, то раніше 18 числа апеляційними суд не матиме змоги її розглянути. Тому готуємо всі ці документи і одночасно будемо готувати заяву до Європейського суду з прав людини щодо переслідування нашого клієнта”, – резюмував Кравець.

Справа стосується збитків держбюджету в розмірі понад 475 млн грн при поставках військової техніки. Зокрема, за даними слідства ДБР, у 2016-2018 роках Міноборони для потреб ЗСУ закупило бойові катери “Кентавр” виробництва “Кузні на Рибальському”, що належала структурам Петра Порошенка, і санітарні автомобілі виробництва ПАТ “Богдан Моторс” нібито неналежної якості.

Слідчі ДБР повідомили про підозру заступнику глави Міноборони України в 2015-2019 рр.; директору департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони у 2015-2017 рр.; директору департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки у 2018-2019 рр. Їхні дії кваліфіковано за ч. 4 ст. 426-1 та ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 426-1 КК України. Як згодом стало відомо, йдеться про Павловського і Шандру.