Під італійським парламентом вимагали справедливого суду для нацгвардійця Марківа

14 липня 202011:49

У Римі біля стін італійського парламенту відбулася акція з вимогою справедливого судового процесу на стадії апеляції для українського військового Віталія Марківа.

Акція відбулася в понеділок, 13 липня.

Серед учасників – кілька десятків представників української громади, батьки засудженого військового, дипломати та італійський правозахисник.

Акція була присвячена річниці вироку Марківу, котрого 12 липня минулого року суд присяжних міста Павії засудив до 24 років ув’язнення. Присяжні визнали його причетним до загибелі італійського репортера на Донбасі шість років тому.

“Солідарність із Віталієм Марківим!”, “Незалежний суд без впливу російської пропаганди!”, “Солдат Марків несправедливо перебуває в тюрмі без жодного доказу. Чому?”, – скандували маніфестанти.

У виступах учасників лунали заклики і сподівання, що суд другої інстанції в Мілані “виправить помилки” павійських присяжних, проаналізує аргументи захисту та визнає старшого сержанта Нацгвардії України непричетним до трагічного випадку біля Слов’янська 24 травня 2014 року.

“Ми жодним чином не виступаємо проти родини загиблого Роккеллі. Але ми переконані, що на суді не представили жодного доказу причетності Марківа до інциденту. Закликаємо уважно читати мотиваційну частину вердикту суду, який, на жаль, не взяв до уваги ключові докази адвокатів захисту. Нас вразило, чому суд Павії одразу шукав винних у лавах законних військових формувань України, а не серед нерегулярних угруповань проросійських бойовиків, які, можливо, мали на меті убити Андрія Миронова, ворога Володимира Путіна?” – сказав під час виступу голова Християнського товариства українців Італії Олесь Городецький.