“Певна декларація до дій”: У НАБУ прокоментували законопроєкт Зеленського про деолігархізацію

8 червня 202116:59

За словами Ситника, справи, які розслідує Антикорупційне бюро й пов’язані, зокрема, з монополіями (тобто одним із критеріїв олігархів), не знаходять підтримки серед тих органів, які повинні допомагати йому чи іншим слідчим органам.

Законопроєкт президента України Володимира Зеленського про деолігархізацію в Національному антикорупційному бюро сприймають як базовий закон, який лише має відкрити шлях до застосування процедур для подолання монополій та корупції.

Про це заявив глава НАБУ Артем Ситник на форумі Zero Corruption Conference.

“Коли ми пишемо листи щодо наших розслідувань у Кабінет міністрів чи Антимонопольний комітет, ми бачимо, що одразу починається велика кулуарна гра довкола цих заходів, і результату ми ніякого не отримуємо”, – сказав Ситник.

За його словами, справи, які розслідує Антикорупційне бюро й пов’язані, зокрема, з монополіями (тобто одним із критеріїв олігархів), не знаходять підтримки серед тих органів, які повинні допомагати йому чи іншим слідчим органам.

Ситник зазначив, що цей документ НАБУ сприймає як “певну декларацію до дій”: “Але без ухвалення інших точкових законів, які будуть регламентувати антимонопольні й антитрастові процедури, це не буде мати ніякого результату”.

Нагадаємо, минулого тижня в парламенті зареєстрували законопроєкт про деолігархізацію. Згідно з цим законопроєктом, олігархів в Україні визначатиме лише Рада національної безпеки та оборони України. Детальніше про те, як в Україні визначатимуть олігархів, читайте ТУТ.

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що законопроєкт президента Володимира Зеленського про олігархів – лише первинна частина низки законодавчих актів. Решта законопроектів повинна з’явитися за два тижні.

Водночас президент країни Володимир Зеленський заявив, що має намір винести питання про статус олігархів в Україні на всеукраїнський референдум. Він підкреслив, що це може бути єдине питання, яке буде обговорюватися за допомогою референдуму.