Перший спиртзавод продано! Очікувано покупцем та єдиним учасником аукціону стала група Nemiroff

17 жовтня 202020:34

15 жовтня Немирівське МПД отримало нового власника. Ним стало ТОВ “ЛВН Лімітед”, яке викупило на аукціоні у Фонду держмайна спиртзавод за 55 млн грн, що на 5,5 млн.грн. (10%) дорожче стартової ціни.

Про це пише “Фактор” з посиланням на “Лігу антитрасту”.

Стартова ціна складала 49,5 млн. та відповідала балансовій вартості заводу, визначеній інвентаризаційною комісією “Укрспирту”.

Єдиним учасником, який виявив бажання купити Немирівський спиртзавод, очікувано стало ТОВ “ЛВН Лімітед” – компанія з групи “Nemiroff”. Засновником вінницької фірми, що має філію у Немирові, є компанія “Немірофф Інтеллектьюал Проперті Істеблішмент” (Ліхтенштейн). Серед кінцевих бенефіціарів – Яків Грібов, Анатолій Кіпіш та Белла Фінкельштейн.

За умовами продажу, новий власник повинен зберегти виготовлення спирту етилового ректифікованого до 01.07.2021, зберегти не менше 70% штатних одиниці і протягом двох місяців додатково працевлаштувати 84 осіб.

Немирівський спиртзавод спеціалізується на виробництві харчового спирту, який вважався одним з найкращих по якості в Україні. Та й сам завод є одним з найкращих, на базі якого міг бути легко запущений повноцінний цикл виробництва.

Крім нього завод також виробляв коньячний напій «Кальвадос» та реалізовував свою продукцію здебільшого компанії “Nemiroff”, тому перемога “ЛВН Лімітед” в аукціоні є очікуваною подією. Та навряд чи когось з інших учасників ринку міг зацікавити цей завод, в тому числі в силу логістичних особливостей, пов’язаних з його розташуванням близько виробництва групи “Nemiroff”.

Маркетплейс, через який Nemiroff взяли участь в аукціоні – ТБ Катеринославська.

Нагадаємо, з 1 липня 2020 року в Україні скасована державна спиртова монополія. З цього дня окрему ліцензію на оптову торгівлю спиртом можуть отримати інші державні спиртзаводи. Згідно з чинним законодавством, єдиною можливістю стати учасником ринку спирту в Україні з 1 липня 2021 року є придбання об’єкта спиртової галузі.


Якщо вам подобаються матеріали ГО “Ліга антитрасту” – задонатьте!