Пентагон без ордера відстежує дані про переміщення американців зі смартфонів

24 січня 202111:55

Розвідувальне управління Пентагону купує комерційно доступні бази даних, що містять дані про місце розташування з додатків для смартфонів, і шукає в них інформацію про минулі пересування американців без ордера.

Про це повідомляє The New York Times з посиланням на отриману журналістами несекретну записку.

Аналітики Управління військової розвідки відслідковували переміщення американців в комерційній основі даних в ході п’яти розслідувань за останні два з половиною роки. Про це офіційні особи Пентагону повідомили в записці, яку вони написали сенатору Рону Уайдену, демократу від штату Орегон.

Хоча влада зобов’язана запитувати ордер, щоб телефонні компанії передали дані про місце розташування своїх клієнтів, уряд замість цього може купити аналогічні дані у посередників без суду.

Багато додатків для смартфонів реєструють місцезнаходження своїх користувачів, і виробники додатків можуть агрегувати дані і продавати їх брокерам, які потім можуть перепродувати їх, в тому числі уряду.

Відомо, що уряд іноді використовує такі дані в правоохоронних цілях на території країни.

У минулому році Wall Street Journal повідомляв про те, що правоохоронні органи використовують такі дані. Зокрема, як з’ясувалося, два агентства в Міністерстві внутрішньої безпеки – імміграційно-митна служба і прикордонна охорона – використовували ці дані для патрулювання кордону і розслідування іммігрантів, які пізніше були заарештовані.

У жовтні BuzzFeed повідомив про існування юридичної записки Міністерства внутрішньої безпеки, в якій стверджувалося, що правоохоронні органи мають право купувати і використовувати дані про місцезнаходження смартфона без ордера.

Також відомо, що військові іноді використовують дані про місцезнаходження в розвідувальних цілях.