Парламентарі мають намір заборонити АРМА продавати майно без рішення суду

30 червня 202115:37

“За” проголосували 314 нардепів.

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт № 5141, який забороняє Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, продавати майно без рішення суду. “За” проголосували 314 нардепів.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, його метою є створення законодавчих передумов для підвищення прозорості системи розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, реалізації таких активів, підвищення інституційної спроможності та ефективності роботи Національного агентства.

Документ пропонує заборонити АРМА продавати майно без вироку суду, за винятком випадків, коли:

– майно є таким, що швидко псується;

– якщо є згода власника на продаж майна.

Законопроєктом серед іншого пропонується збільшити розмір прийняття активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні чи в справі про визнання необґрунтованими активів, в управління до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, на суму або вартістю сукупно понад 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня відповідного року (станом на 2021 рік – 1 млн 135 тис. грн). Згідно з чинною нормою сума або вартість дорівнює або перевищує 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.