Опубліковано записи розмов, як Керрі та Байден наказали Порошенку звільнити Шокіна

19 травня 202015:30

Позафракційний нардеп Андрій Деркач опублікував кілька аудіозаписів розмов президента Петра Порошенка з віце-президентом США Джо Байденом і главою держдепу Джоном Керрі.

Це сталося на сьогоднішній пресконференції Деркача.

Там вони обговорюють, зокрема, відставку генпрокурора Віктора Шокіна. Про неї йдеться на запису розмови Порошенка й Керрі від 3 грудня 2015 року.

“Хотів би закликати вас розглянути можливість розв`язання проблеми заміни генерального прокурора Шокіна, оскільки він, на мій погляд, заблокував реформу очищення генпрокуратури”, – каже Керрі.

При цьому міністр закордонних справ США посилається на “стурбованість” віце-президента Джо Байдена.

Далі наводиться запис розмови Байдена і Порошенка від 22 березня 2016 року, тобто за чотири дні до зняття Шокіна в Раді.

“У випадку якщо у вас буде новий уряд і новий генеральний прокурор, я буду готовий до публічного підписання зобов’язань на 1 млрд дол.”, – говорить Байден.

“Надзвичайно сильна мотивація. Одним із можливих кандидатів на цю посаду був лідер моєї фракції Луценко”, – відповідає Порошенко.

Щоправда, видно, що він чекає на остаточне схвалення від Байдена.

“Якщо ви вважаєте, що політично мотивована персона, з вашого погляду, не зовсім підходить, я відкликаю свою пропозицію. Ніхто не знає, що я пропонуватиму Луценка”, – пояснює президент.