Оприлюднена спільна заява України та США щодо стратегічного партнерства

2 вересня 202110:44

Документ складається з п’яти блоків: безпека і оборона, демократія, правосуддя і права людини, енергетична безпека і клімат, економічне зростання і процвітання, протидія пандемії і гуманітарна допомога.

Офіс президент Володимира Зеленського опублікував спільну заяву України та США зі стратегічного партнерства. Даний документ став підсумком зустрічі лідерів двох країн Володимира Зеленського і Джо Байдена, яка пройшла сьогодні, 1 вересня у Вашингтоні.

“Після тридцяти років з моменту відновлення Україною своєї незалежності зв’язки між Україною та Сполученими Штатами є міцнішими, ніж будь-коли. Наші спільні цінності та відданість Європі, яка є цілісною, вільною, демократичною та перебуває в мирі, є основою нашого стратегічного партнерства. Ми працюємо разом над реагуванням на спільні глобальні виклики, включно з енергетичною безпекою та диверсифікацією, зміною клімату та пандемією Covid-19”, – йдеться в тексті заяви.

У цілому, документ складається з п’яти блоків:

1) безпека і оборона

2) демократія, правосуддя і права людини

3) енергетична безпека та клімат

4) економічне зростання і процвітання

5) протидія пандемії і гуманітарна допомога.

Ключові тези щодо кожного пункту такі:

– підтримка безпеки і оборони України, зокрема протидія російській агресії, підтримка євроатлантичних прагнень, а також реформ у секторі оборони;

– підтримка демократії та правосуддя: реформи судової системи, боротьби з корупцією та просування прав людини;

– протидія впливу “Північного потоку-2”, скорочення викидів парникових газів та залучення інвестицій в енергетичний сектор;

– розширення комерційного співробітництва в економіці;

– протидія пандемії та гуманітарна допомога Україні.