Офіс генпрокурора, СБУ, МВС та Нацполіція створять підрозділи для розслідування воєнних злочинів

14 липня 202111:57

За словами генпрокурора, нові підрозділи зроблять розслідування ефективнішими.

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова, голова Національної поліції України Ігор Клименко та голова Служби безпеки України Іван Баканов підписали постанову про створення спеціалізованих підрозділів із розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту.

Про це пише “Фактор” із посиланням на Офіс генпрокурора.

“Такі структурні одиниці будуть організовані у складі центральних апаратів СБУ та Національної поліції України, а також їхніх регіональних та територіальних органів в Донецькій та Луганській областях”, – йдеться у повідомленні.

Ці підрозділи напряму працюватимуть із відповідним департаментом прокуратури. За домовленістю керівників відомств, нові структурні одиниці запрацюють до кінця літа, тоді ж слідчим передадуть матеріали проваджень щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту.

За словами генпрокурора Ірини Венедіктової, таке нововведення має зробити розслідування воєнних злочинів ефективнішими.

“Наразі лише чверть кримінальних проваджень щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту скеровано до суду”, – пояснила вона необхідність створення нових підрозділів.

Наразі в Україні триває розслідування щодо понад 19 тис. злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. Загалом із 2014 року їх зареєстровано понад 30 тис. За шість останніх років завершено розслідування та скеровано до суду понад 6,5 тис. кримінальних проваджень.