Новим місцевим чиновникам після приходу до влади потрібно сконцентруватися на складанні генеральних планів архітектурного розвитку громад (Відео)

22 жовтня 202014:42

В УНІАН відбувся пресбрифінг за участі експерта у сфері будівництва, президента Національного експертно-будівельного альянсу України Віктора Лещинського на тему “Чи допоможуть місцеві вибори виштовхнути будівельну галузь з глибокого котловану?”.

Про це пише “Фактор” з посиланням на пресслужбу Національного експертно-будівельного альянсу України.

Лещинський проаналізував ситуацію, що склалася у будівництві та зазначив, яким чином на будівельну сферу впливають вибори, зокрема, до органів місцевого самоврядування.

Президент Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський під час брифінгу надав відповіді на актуальні запитання , що надійшли від представників громадськості , журналістів та експертів.

“На жаль, уже довгий час сфера будівництва не цікава політикам. В основному від них усі чують популістичні гасла, наприклад, “велике будівництво”, “наймасштабніше будівництво” тощо. Насправді, що стосується державного сектору, то в цьому році дуже багато коштів зняли із державних програм, направивши їх на ремонтні роботи дорожньої галузі. В більшості випадків нового будівництва в нашій країні не проводять взагалі”, – зазначив президент НЕБАУ Віктор Лещинський.

Експерт звернув увагу на проблеми стану житлового фонду України: “Реновацію застарілого житлового фонду можуть робити лише політики, які вже обрані, і вони розуміють, що це революційні форми адміністрування. В першу чергу треба реалізувати пілотні проєкти реновації у різних регіонах країни, щоб “відкатати” на них увесь механізм”, – підкреслив президент НЕБАУ .

Підсумовуючи, президент НЕБАУ Віктор Лещинський акцентував: “Потрібно негайно вирішувати хоча б на обласних рівнях проблему із містобудівною документацією та просторовим плануванням. Депутати повинні ініціювати роботу в цьому напрямку на всіх рівнях, до своєї роботи запрошувати професійних експертів. Також вони мають залучитися підтримкою уряду та президента України”.