Нідерланди подають позов проти Росії до ЄСПЛ за участь у збитті рейсу МН17

10 травня 202112:15

Нідерланди передають до ЄСПЛ усю інформацію у справі МН17.

Уряд Нідерландів подає позов проти Росії до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) за її участь у збитті пасажирського лайнера рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

Про це пише “Фактор” з посиланням на пресслужбу уряду Нідерландів.

Нідерланди передають до ЄСПЛ усю інформацію у справі МН17. Зазначається, що цією скаргою уряд Нідерландів забезпечує максимальну підтримку індивідуальних скарг родичів загиблих в авіакатастрофі.

“Забезпечення справедливості щодо 298 жертв катастрофи рейсу MH17 і їхніх родичів було і залишається найвищим пріоритетом для Кабінету міністрів. Крок, який ми робимо сьогодні, направляючи справу до ЄСПЛ і тим самим максимально підтримуючи скарги найближчих родичів, наближає нас до нашої мети”, – зазначили в уряді.

Про цей крок Нідерланди також повідомлять Радбез ООН.

Нагадаємо, Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що прямував рейсом МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), було збито в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули.

Група JIT (Joint Investigation Team, JIT), до складу якої входять прокурори і представники інших правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії та Малайзії, а також представники Євроюсту, дійшла висновку, що авіалайнер рейсу МН17 було збито ракетою серії 9M38, запущеної із самохідної вогневої установки BUK-TELAR із сільськогосподарського поля в районі селища Первомайське. Цей район на той момент перебував під контролем бойовиків.

Влітку 2018 року уряд Нідерландів зняв з України відповідальність за катастрофу MH17.

Прокурор у судових слуханнях у справі про МН17 заявив, що троє громадян Росії – Ігор Гіркін (Стрєлков), Сергій Дубинський, Олег Пулатов – і українець Леонід Харченко звинувачуються у тому, що грали керівну, організувальну і підтримувальну роль у розгортанні ЗРК “Бук”, з якого 17 липня 2014 року в небі над Донбасом було збито малайзійський літак.