Україна запропонувала нові зміни до законодавства про азартні ігри, які не дозволять банкам надавати кредити споживачам, які самі себе виключили.
Запропонована Комітетом Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики поправка до українського законодавства про азартні ігри вимагатиме від кредиторів проведення розширених перевірок.
Вони мають встановити, чи особа самоусунулася від участі в азартних іграх. Це включає в себе блокування доступу до азартних ігор в Інтернеті та доступу до наземних закладів по всій країні.
Якщо споживач потрапляє до списку, він не зможе укласти кредитний договір з кредитором.
Поправка очікує на остаточне затвердження.
Раніше цього року Українська комісія з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ) виявила зростання кількості гравців, які самоусуваються від участі в азартних іграх.
За перші чотири місяці цього року до списку внесли 245 осіб. Це порівняно з 195 особами у 2021 році та 315 особами у 2022 році. Станом на кінець квітня у списку було 687 осіб.
Зміна законодавства про азартні ігри в Україні
Ця пропозиція є останньою в низці змін на ринку азартних ігор в Україні.
Минулого місяця набув чинності новий закон, що визначає процедури для організацій, які підпадають під ризики відмивання грошей та фінансування тероризму (AML/CTF). Це означає, що оператори в країні тепер стикаються з більш суворими перевірками.

Закон визначає обставини, за яких гральний оператор може зіткнутися з плановою або позаплановою перевіркою свого закладу.
Серед інших новин – низка пропозицій КРАІЛ увійшла до плану дій уряду на 2023 рік. Серед них – реформа законодавства, що стосується процесу призупинення та анулювання ліцензій гральних операторів.
Однією з пропозицій було призупинення дії ліцензій операторів, якщо вони пропонують азартні ігри на території України, окупованій ворожими іноземними державами.
Невизначене майбутнє для KRAIL
Однак майбутнє КРАІЛ як регулятора азартних ігор в Україні залишається під питанням. У травні віце-прем’єр-міністр України Михайло Федоров подав законопроєкт, який пропонує ліквідувати КРАІЛ і замінити її новим виконавчим органом.
Федоров, який також є міністром цифрової трансформації, посилався на постійну нездатність регулятора своєчасно видавати ліцензії на гральний бізнес.
КРАІЛ працює як колегіальний орган, що складається з голови та шести членів. Засідання є правомочними лише за умови присутності п’яти членів, що є необхідною умовою для подання заявки на отримання ліцензії.
Однак після вторгнення в країну збройних сил Росії президент Володимир Зеленський підписав указ “Про введення воєнного стану в Україні”. В результаті деякі члени Комісії були мобілізовані на військову службу.
Це унеможливило продовження засідань КРАІЛ та спричинило затримки у виконанні значного обсягу звичайної роботи, яку виконує регуляторний орган. Це стосується і видачі ліцензій.