НАЗК виявило корупційні ризики у законопроєкті про оподаткування грального бізнесу

17 жовтня 202017:43

Національне агентство з питань запобігання корупції провело антикорупційну експертизу проєкту Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор та лотерей”, реєстраційний № 2713-д від 19.06.2020. Ініціатор законопроєкту: депутат партії “Слуга народу” Марусяк О.Р.

Про це пише “Фактор” з посиланням на “Лігу антитрасту”.

НАЗК ідентифікувало низку корупціогенних факторів:

– законопроєкт не передбачає оподаткування виграшів в азартних іграх та лотереях. Таким чином можна легалізувати кошти, отримані незаконним шляхом. Норма може використовуватись, як “мафіозі”, так і чиновниками-корупціонерами;
– законопроєкт надає необґрунтовані податкові преференції та безстроково звільняє операторів ринку від обов’язку платити податки.

Нагадаємо, що “Ліга антитрасту” вже висловлювалась категорично негативно з приводу цього проєкту. На нашу думку, законопроєкт є вигідним перш за все для тіньового сегменту ринку.

Негативну оцінку законопроєкту висловили також Головне науково-експертне управління парламенту, Комітет з питань антикорупційної політики, Міністерство фінансів та Комітет з питань бюджету.


Якщо вам подобаються матеріали ГО “Ліга антитрасту” – задонатьте!