Нацкомісія з тарифів вперше анулювала ліцензію постачальника газу

15 лютого 202111:30

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, вперше анулювала ліцензію постачальника газу через зловживання на ринку.

Про це пише “Фактор” з посиланням на НКРЕКП.

Як зазначається, у п’ятницю, 12 лютого, під час свого чергового засідання НКРЕКП прийняла рішення, щодо анулювання ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу ліцензіату, переважна більшість споживачів якого знаходиться в м. Мелітополі.

“Це рішення було ухвалене у відповідь на системне порушення ліцензіатом вимог законодавства та Ліцензійних умов з постачання природного газу. Зокрема, за результатами позапланової перевірки було встановлено, що ліцензіат без отримання заяв-приєднання до договору постачання природного газу включав до свого реєстру побутових споживачів, оператором газорозподільних систем яких є інший постачальник газу”, – пояснюють у НКРЕКП.

Як повідомляє член НКРЕКП Оксана Кривенко, на прикладі цієї компанії всі інші ліцензіати повинні розуміти, що ринок природного газу створений і всі реформи відбуваються для запровадження конкуренції на ринку і вільного вибору постачальника. Тому такі дії, що спричинили примусовий перехід споживача, є неприпустимими. В подальшому Комісія буде також анулювати ліцензії в разі грубих порушень ліцензійних умов.

Як це вплине на клієнтів даного постачальника. Споживачі, що до 1 березня не встигнуть обрати нового постачальника природного газу, автоматично перейдуть на обслуговування до постачальника “останньої надії” і будуть забезпечені природним газом за ціною, яка не вище за граничну встановлену Кабінетом Міністрів України.