Нацбанк штрафуватиме кредиторів і колекторів, які погрожують боржникам

13 липня 202116:12

НБУ інспектуватиме діяльність кредиторів і колекторських компаній.

Національний банк України затвердив Положення про здійснення нагляду за додержанням вимог щодо взаємодії із споживачами при врегулюванні простроченої заборгованості, яким зобов’язався наглядати за етичністю дій колекторів і кредиторів, яким у квітні заборонили погрожувати боржникам, вживати лайку та моральний тиск.

Про це пише “Фактор” з посиланням на НБУ.

“Мета документу – забезпечити відповідальне ставлення кредитодавців, нових кредиторів та колекторських компаній до всіх категорій споживачів. Зокрема, унеможливити випадки використання нецензурної лексики, погроз та морального тиску на споживача та інших осіб при врегулюванні простроченої заборгованості”, – йдеться у повідомленні.

Новий документ встановлює нагляд за дотриманням вимог щодо етичної поведінки кредиторів та колекторів. Нацбанк обіцяє проводити перевірки, аналізувати звернення громадян та надсилати запити кредиторам і колекторським компаніям.

У разі виявлення порушень Нацбанк накладатиме штрафні санкції, передбачені статтею 41 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”.