Нас чекають великі проблеми, які будуть виникати по ходу змін територіальних одиниць після виборчого процесу, – Лещинський

11 жовтня 202011:12

Пройшов Вебінар “Актуальні питання планування території ОТГ”, який відбувся на базі секторальної платформи “Економіка та інвестиції”, спільно з Національним експертно-будівельним альянсом України та ДП Діпромісто.

Вебінар зібрав фахівців із просторового планування об’єднаних тергромад усієї України. Головна тема – новий вид документації на місцевому рівні – комплексний план просторового розвитку території.

“У нас в країні відбувається дуже серйозна подія така, як закінчення адміністративної реформи. Нас чекають великі проблеми, які будуть виникати по ходу змін територіальних одиниць після виборчого процесу. Наша ініціатива полягає в тому, що фактично немає жодного центру консультування і надання безкоштовних послуг у вигляді: семінарських процесів, консультацій, навчання, куди можна буде звертатися будь-якому ОТГ або іншому представинку влади. У більшості випадків в нас нормальна комунікація з головними архітекторами областей. Я думаю, що разом із профільними інститутами, Міністерством територій і громад і комерційними організаціями, створимо такий потужний орган, який буде максимально компетентно надавати професійні відповіді на питання, які будуть виникати вже найближчим часом.

Наша ініціатива буде розповсюджена на всю територію України. Ми будемо максимально сприяти розвитку цього Центру. Усі наші партнери розуміють для чого це відбувається та потрібно. І готові, поки що на безкоштовній основі надавати консультації та послуги. На безтендерній основі ви зможете поспілкуватися з багатьма виробниками такої продукції, як створення містобудівної документації на місцях, визначитися з виконавцями, отримати зворотній зв’язок з інших регіонів.

Ми будемо збирати такі онлайн-конференції та запрошувати професіоналів містобудівної документації та фактично створимо всеукраїнський ХАБ. Дуже багато виникатиме питань-порівнянь, як у інших регіонах, як в інших ОТГ створюється така документація, сучасні принципи роботи. Надамо можливість поспілкуватися та обмінятися професійним досвідом серед усіх учасників процесу, Фактично, ми збираємося разом із вами створити платформу для м’якого переходу після створення цих процесів і відновлення містобудівної документації на місця”, – заявив Президент Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський.