НАБУ закрило справу про можливі порушення при фінансуванні фільму компанії Зеленського

21 серпня 201911:05

Детективи не знайшли складу правопорушення в діях службовців Держкіно та представників ТОВ “Кіноквартал”.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) закрило кримінальну справу, відкриту за фактом можливої розтрати держкоштів компанією президента Володимира Зеленського “Кіноквартал” при зйомках фільму. Про це повідомили в НАБУ.

“Вказане кримінальне провадження закрито 8 липня на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 Кримінального процесуального кодексу України, враховуючи те, що під час провадження досудового розслідування за зазначеним фактом не було виявлено жодних даних, які би вказували на наявність у діях службових осіб Держкіно та представників ТОВ “Кіноквартал” ознак складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 (Розтрата державних коштів в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу”, – сказано в ньому.

Як повідомлялося, НАБУ розслідувало провадження про ймовірні порушення при фінансуванні фільму, створеного компанією Володимира Зеленського “Кіноквартал”. Суть ймовірних порушень описав голова громадської організації “Союз добровольців” Максим Назарук. За його словами, Держкіно профінансувало фільм на 49% з держбюджету.

У законі про кінематографію і постанові 803 Кабміну зазначено підстави, на яких Держкіно може фінансувати національний фільм: національний фільм, оригінальна версія звукового ряду українською або кримськотатарською мовою.

За словами Назарука, фільм було знято російською мовою.