На цьому тижні Рада займеться держбюджетом і проведе Годину запитань до уряду

15 жовтня 201910:54

Цього тижня у Верховній Раді IХ скликання вперше пройде Година запитань до уряду.

У другому читанні планують розглянути законопроект про викривачів корупції і визначаться, чи створювати парламентську Тимчасову слідчу комісію (ТСК) для розслідування діяльності ряду телеканалів. Про це повідомляється на сайті парламенту.

Після довгих вихідних сьогодні, 15 жовтня, відбудеться засідання погоджувальної ради Ради, а потім почнеться пленарне засідання.

На початку засідання депутати включать додаткові питання до порядку денного сесії, а потім розглядатимуть законопроекти у другому читанні.

Перший в цьому переліку – позначений “невідкладним” президентський законопроект про скорочення складу Верховного суду з 200 до 100 чоловік і зміну порядку призначення членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).

Депутати мають намір внести зміни в регламент Верховної Ради, в тому числі ввести санкції за прогули народних обранців. Так само в планах – розгляд у другому читанні підтриманого попереднім скликанням законопроекту про нові військові звання сержантського і старшинського складу ЗСУ.

У середу, 16 жовтня, в Раді пройде день ратифікацій. Зокрема, розглянуть угоду з Кіпром і Великобританією про уникнення подвійного оподаткування; Угода зі США про відкриття інформації про рахунки американців в Україні (застосування закону Сполучених Штатів FATCA).

У другій половині дня депутати працюватимуть в комітетах, фракціях і групах.

У четвер, 17 жовтня, нардепи планують почати роботу з розгляду в другому читанні законопроектів, позначених президентом як “невідкладні”: про викривач корупції, аудит безпеки автодоріг, верифікації та моніторингу державних виплат, а також законопроект, який спростить виявлення контрафактних товарів на кордоні; про поводження з радіоактивними відходами.

Також нардепи вирішать, чи створювати ТСК для розслідування діяльності ряду телеканалів.

У першому читанні розглянуть президентський і альтернативний законопроекти про діяльність Державного бюро розслідувань (ДБР).

План роботи містить ще кілька законопроектів в першому читанні – про мораторій на суцільну вирубку лісів і зелених насаджень; поводженні з небезпечними відходами, про держрегулювання в сфері миючих засобів.

Проголосують за включення до порядку денного, а потім і розглянуть урядовий проект змін до закону “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, спрямований на спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територіальних громад Криму і областей.

У п’ятницю, 18 жовтня, відбудеться Година запитань до уряду у Верховній Раді IХ скликання, після чого парламент має намір розглянути в першому читанні проект закону про державний бюджет на 2020 рік.